bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

Antalya’da kurultay provası! Bin 200 kişi katılıyor

MHP'de 18 Mart'ta yapılacak seçimli olağan kurultay öncesi, teşkilat Antalya'da buluştu. Olağan kurultayın provası niteliğindeki Antalya Kampı'nın 3 gün süreceği bildirildi.

Antalya’da kurultay provası! Bin 200 kişi katılıyor
Antalya’da kurultay provası! Bin 200 kişi katılıyor admin
Bu içerik 589 kez okundu.

MHP Sakarya İl Başkanı Levent Bülbül ve aralarında Hendek İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu’nun da bulunduğu 16 ilçe başkanı da Antalya’ya gitti.

Kamp Manavgat ilçesinde gerçekleşiyor ve Sakaryalı başkanlar, Suena Otel’de konaklıyor.

Devlet Bahçeli’nin tek aday olarak gireceği kurultaya yönelik açıklama yapan Genel Sekreter İsmet Büyükataman, son dönemde hareket olarak yaptıkları fedakârlıklara işaret ederken, olası muhaliflere “Biz ışığı önümüze aldık yürüyoruz, gölgemiz arkamızdan ister gelsin ister gelmesin” mesajını verdi.

2015 genel seçimleri sonrasında parti içindeki muhaliflerin seçimli olağanüstü kurultay toplama talepleriyle başlayan, İYİ Parti adı altında bir parti kurulmasıyla sonuçlanan 2 yıllık sürecin ardından, MHP seçimli olağan kurultaya gidiyor.

Gazete Habertürk'ten Saliha Çolak'ın haberine göre; 18 Mart’taki kurultay öncesinde, daha önce il başkanları, belediye başkanları ve milletvekilleriyle 3 ayrı toplantı yapan Bahçeli, 4’üncü büyük toplantıyı da Antalya’da yapacak. 9-10-11 Şubat tarihlerinde Antalya’da il ve ilçe başkanları ile yapılacak toplantıda, MHP’nin milli ittifak noktasına gelen yeni politikası, bundan sonraki süreçte izlenecek stratejiler ve kurultay ile sonrasında partiyi bekleyen 3 önemli seçim masaya yatırılacak.

Büyükataman, dün yaptığı açıklamada, “18 Mart 2018’de hem Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıldönümü yâd edilecek hem de Türk milliyetçileri yeni bir zafer umuduyla tarih yazacaklardır” dedi. Milliyetçi hareketin misyonuna işaret eden Büyükataman, şöyle devam etti:

“Bağlı bulunduğun ağaçtan kopmamak gerekir ya da bu kopuşun kendini rüzgâra teslim etmek olduğu akıldan çıkarılmamalı- dır. Yolun sonunda bir oraya, bir buraya savrulmak vardır. Rahmetle andığımız merhum şairimiz Arif Nihat Asya’dan mülhem diyebiliriz ki, biz ışığı önümüze aldık yürüyoruz, gölgemiz arkamızdan ister gelsin ister gelmesin.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİZ ŞOV PEŞİNDE DEĞİLİZ.  DERDİMİZ MAKAM MEVKİ DEĞİL
BİZ ŞOV PEŞİNDE DEĞİLİZ. DERDİMİZ MAKAM MEVKİ DEĞİL
HAMZA YERLİKAYA’DAN SÖZ ALDIK GÜZEL HİZMETLER YAPACAĞIZ
HAMZA YERLİKAYA’DAN SÖZ ALDIK GÜZEL HİZMETLER YAPACAĞIZ