bizimhendek.com
Advert
Advert

NAKLİYECİ ESNAFI KAN AĞLIYOR!

Hendek Şoförler ve Otomobilciler odası başkanı Cemil Varlıca ve Hendek Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı Mehmet Demirel kongreye davet etmek amacı ile Çamlıca tır ve kamyoncular kooperatifi başkanı Selim Gençler’i makamında ziyaret ettiler.

NAKLİYECİ ESNAFI KAN AĞLIYOR!
NAKLİYECİ ESNAFI KAN AĞLIYOR! admin
Bu içerik 1873 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

    Kongreye davet ziyareti

   Şubat ayı içerisinde yapılacak olan kongreye davetlerini yineleyen her iki başkanda nakliyecilerin sorunlarını dinlediler. Görüşmede  tır ve kamyonlardan oluşan nakliye araçlarının Çakallık mahallesi içerisinden geçmelerini önlemek ve kış şartlarında Gökçekoğlu rampasının korkulu rüya olmasından çıkartmak adına yapılan yeni köprü giriş ve çıkışında yoldaki eğilimin araçlara büyük zarar verdiğini ve tehlike arzettiğini  belireterek; “ yoldaki  köprü girişi ve çıkışındaki eğimler araçların makas ve amortisör kırılmalarına yol açıyor, yetkililerden yoldaki eğimin düzeltilmesini istediler.

   Orman tarafına su kanalı

    Nakliyeciler hep bir ağızdan  Gökçekoğlu rampasının yol genişletme çalışmalarının kendi imkanları ile yaptırdıklarının altını çizdiler ve “ milli servet olan yolumuzdaki eğim ve aşırı yağışlarda asfaltın su altında kalıyor, sıcak asfalt bozuluyor” diyerek  yetkililerden Gökçekoğlu rampasının orman tarafında su kanalı açılarak yolun bozulmasının engellenmesini i tediler.

   İki tır aynı anda dönemiyor

   Görüşmede hayli sorunları olduğuna şahit olduğumuz nakliyeciler kooperatifi başkanı, yönetim kurulu ve üyeleri; “  yeni yolun Kardelen su fabrikasından gelen yola bağlantı noktasına çakılan dubalar nedeni ile tırların geçişlerini zorlaştırıyor iki tırın aynı anda kavşağa girmeleri esnasında tırların dönmekte zorlanıyor” diyerek  yetkililerin duruma el koymalarını istediler.

   Kanayan yaramız bire on ceza

   Nakliyeciler yol sorunlarının ardından nakliye sektörünün kanayan bir yarasına da parmak bastılar. İstanbul’un karşı yakasında nakliye yaptıklarında üçüncü köprüyü kullanma mecburiyeti nedeni ile  nakliyat ücretlerine maliyet çıkardığını, yollarının 2 saat uzadığına dikkat çektiler. Nakliyeciler, en büyük kanayan yaralarının ise otoban ve köprüden geçerken sistemin OGS ya da HGS cihazlarının teknik nedenden dolayı okuma yapamaması karşısında geçiş cezalarının bir 10  cezalı olarak alınmasını nakilye sektörünü bit noktasına getirdi” diyerek konunun bakanlığa taşınarak sorunun ivedi olarak çözülmesini istediler.

Nakliyeci tırını satsa cezaları ödeyemez halde

   Gerek kendi üyelerinin gerekse farklı kooperatife mensup nakliye sektöründe faaliyet gösteren nakliyeci esnafı ; “ ağır cezalar nedeni ile iflas noktasına geldi. 50 ila 250 milyar arasında ceza ödeyen meslektaşları olduğunu vurgulayarak; “ devlet bu uygulamdan derhal vaz geçmeli aksi takdirde nakliyeci altındaki tırını kamyonunu satsa bu cezaları ödeyemez” dediler.

Konuyu bakanlık düzeyine taşıyacağız

    Nakliyecilerin sorunlarının ilk kez kendilerine aktarıldığını ifade eden başkan Cemil Varlıca, “ bu sorun nakliyeci sektörünün bitişine işarettir. Bu konuyu üst temsilciliklerimiz nezdinde bakanlığa iletmemiz ivadilik arzediyor.” Diyerek konuyu sahiplendiğini ve çözüm noktasında üzerine düşeni yapma sözü verdi. 

Çamlıca tır ve kamyoncular kooperatifi başkan, yönetim kurulu ve üyelerinin yemek ikramlarını kabul eden her iki başkanda  ikram edilen kahvenin ardından kooperatiften ayrıldılar.

AHMET ÇİLECİ-HENDEK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ekrem kodaman     2018-02-09 Bu işler seçim zamanı kağıt üzerinden konuşmayla olmaz ,İki üç yıl her ne kadarsa oturun ekmek elden ,Atı alan Üsküdar'ı geçsin ,Ankara'daki koltuk başkanlarınıza biat edin lüks yerlerde kahvaltılar yemekler üyeyim bu garip gurabanın paralarıyla ,Bide makam etiket Sahibi olun ohhhh yan gel Osman,Hiç bir oda gerçek asli görevini yapmıyor sahaya inmiyor millettin derdine merhem olmuyor,,Uyanın üyeler yoksa bir dahaki seçime kadar bu oturan arkadaşları yerinden kaldıramazsınız....
izzet dipler     2018-02-08 durmak yok yola devam etsinler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERCAN HARMANTEPE MAHALLESİNDE
MERCAN HARMANTEPE MAHALLESİNDE
Sporculara diploma töreni Perşembe günü saat 19.30'da
Sporculara diploma töreni Perşembe günü saat 19.30'da