bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

AK Parti İlçe Başkanı Sofu'dan ‘Eğitim' çıkışı

MHP İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu’nun “Hendek’te neden nitelikli okul yok, başarı sıralamasında neden aşağıya iniyoruz” eleştirisine, AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu’dan cevap niteliğinde açıklama geldi.

AK Parti İlçe Başkanı Sofu'dan ‘Eğitim' çıkışı
AK Parti İlçe Başkanı Sofu'dan ‘Eğitim' çıkışı admin
Bu içerik 834 kez okundu.

AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, partisinin haftalık değerlendirme toplantısında konuştu.

Sofu, 2. Organize Sanayi Bölgesi’nin Hendek’te olması nedeniyle ilçede eğitimin mesleki ağırlıklı olduğunu kaydetti.

Hendek’te 2 Anadolu Lisesi, 5 Meslek Lisesi, 1 Mesleki Eğitim Merkezi ve 1 İmam Hatip Lisesi olmak üzere toplam 9 lisede eğitim verildiğini ifade eden Sofu,  “Var olan 5 meslek lisemizin amacı fabrikalara teknik eleman yetiştirerek öğrencilerimizi meslek sahibi yapmaktır” dedi.

Eğitimde değerlendirme yapılırken, her lisenin kendi kategorisinde değerlerlendirilmesi gerektiğini de anlatan Sofu, şöyle devam etti:

Sınavlarda Anadolu Liseleri arasında Atikehanım Anadolu Lisesi, kaçıncı sırada? Meslek Liselerinde, Akşemsettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz kaçıncı sırada? İmam Hatip Liseleri arasında Hendek Anadolu İmam Hatip Lisesi kaçıncı sırada? Sorusu doğru bir sorudur. Akşemsettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin, Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri arasında 1. sırada, Anadolu İmam Hatip Lisemizin ise Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında 3. sırada olduğunu kimse bilmez.

YATIRIMLAR DEVAM EDİYOR

AK Parti Hükümetleri döneminde Hendek’te eğitim konusunda çok ciddi yatırımlar yapıldığını da aktaran Sofu,  Şu anda Milli Eğitim Bakanlığından İlçemizde devam eden 4 inşaat için ayrılan ödenek 23 milyon TL’dir. Bu yatırımların Hendek’e kazandırılmasında AK Parti Milletvekilleri, İl ve İlçe Teşkilatı, Hendek Belediyesi, Kamu Yöneticilerinin her birinin emeği vardır” dedi.  

Haftalık toplantı yönetim kurulu üyelerinin mahallerindeki sorunları anlatmaları ve gerekli notların alınmasıyla sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tİlki Franco     2018-02-11 Allah sizden razı olsun. siz olmasanız fabrikalar nasıl teknik personeli asgari ücrete çalıştıracaklar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BELEDİYEDEN NEMALANAN ZENGİNLER VAR!
BELEDİYEDEN NEMALANAN ZENGİNLER VAR!
HİZMETİN ADRESİ CUMHUR İTTİFAKI
HİZMETİN ADRESİ CUMHUR İTTİFAKI