bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

Ve tatil bitti… Okullar Pazartesi günü açılacak

Hendek’te ilk, orta ve liselerde toplam 15 bin 500 öğrenci ikinci yarı yıl için ders başı yapacak. Öte yandan okul çevrelerinde alınacak güvenlik tedbirleri de gözden geçirildi.

Ve tatil bitti… Okullar Pazartesi günü açılacak
Ve tatil bitti… Okullar Pazartesi günü açılacak admin
Bu içerik 345 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın takviminde yer alan tarihlere göre, okullarda ikinci kanaat dönemi 5 Şubat 2018 Pazartesi başlayacak. 2017-2018 eğitim öğretim yılı 8 Haziran 2017’de sona erecek.

SINAV DÖNEMİ OLACAK

Bu yıl ilk defa uygulanacak, merkezi sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumları için yapılacak sınav, 2 Haziran'da gerçekleştirilecek. Öte yandan 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11’inci sınıflar için gerçekleştirilecek İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) 3 Haziran'da yapılacak.

YÜKSEKÖĞRETİME GEÇİŞ

Yükseköğretim Kurulunca üniversiteye girişte YGS ve LYS'nin yerine getirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) birinci oturumu (TYT) 23 Haziran'da, ikinci oturumu ile Yabancı Dil Oturumu 24 Haziran'da gerçekleştirilecek.

GÜVENLİK TOPLANTISI

Bu arada Hendek’te okulların çevresinde alınacak güvenlik önlemlerinin ele alındığı bir toplanyı düzenlendi. Hendek Kaymakamı Orhan Burhan’ın başkanlığında yapılan toplantıda okulların sorunları ve güvenliği görüşüldü.

Toplantıya, Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Baylan, Emniyet Müdürü Şevket İlhan, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Deniz Kün, Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, Halk Eğitim Müdürü Necati Tan, Muhtarlar Derneği Başkanı Emin Kula, okul aile birliği başkanları ve mahalle muhtarları katıldı. Serkan Köse

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HENDEK’TE AĞAÇLAR BUDANIYOR
HENDEK’TE AĞAÇLAR BUDANIYOR
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?