bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

İŞTE O GECENİN GÖRÜNTÜLERİ...

Hendek Belediyesi tenkiti değil alkışı hakediyor. Yapmış olduğumuz haber ile biz su’ya yazı yazmadık.

İŞTE O GECENİN GÖRÜNTÜLERİ...
İŞTE O GECENİN GÖRÜNTÜLERİ... admin
Bu içerik 2003 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

   Hafta içerisinde ilçemizde inşaat alanında faaliyet gösteren müteahhitler ile Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’nün bir araya gelerek yapılması planlanan “ Asgari ücretli vatandaşlara yönelik 1000 adetten oluşacak olan toplu konut projesi” hakkındaki toplantı sonrası gazetemiz  yayın danışmanımız ve köşe yazarımız Serkan Köse imzalı köşe-Yorum yazısı müteahhitlerimizi nedense rahatsız etmiş, bizleri toplantıda yaşanmamış konuları yaşanmış gibi kamuoyuna servis etmişcesine  ortak açıklamada bulundular.

   Açıklamalarında  “toplantı ile ilgili gerçeği yansıtmayan ve art niyetli yazılarını üzüntü ile okumuş bulunmaktayız. Söz konusu yazının sahibinin kısıtlı Türkçe’si ve emanet klavyesi ile yazdığı gibi gergin bir ortam olmadığı gibi konuşmalar son derece olumlu ve yapıcı olmuştur.” Diyerek kendilerini aklama derdine düştüklerini, bizleri de toplantıda yaşanmayan konuları yaşanmışcasına kamuoyuna deklare ettiğimizi söylemekteler.

   Müteahhitler ve kamuoyu şunu iyi bilsin ki gazetemizin yayın danışmanlığını üstlenen  köşe yazarımız arkadaşımız EMANET KLAVYE’ de değil kendi hür düşünce ve görüşlerini ifade ediyor.Allah’a şükür Türk’çesinde de bir kısıtlılığı yok.   

    Günümüzde sosyal medyanın büyük etkisi olduğuğu gerçeği inkar edilemez. O nedenle yazılan köşe yazımıza gelen okuyucu yorumlarından da anlaşılacağı üzere okuyucularımız bizlerin yaptığı haberin arkasında durmak sureti ile bizlere manevi destek vermişlerdir.

       Toplum değişik katmanlardan oluşuyor. Doğal olarak aynı yöne bakan iki kişinin farklı  şeyleri görmesi kaçınılmazdır. Müteahhitler eğer tek tip basın istiyorlarsa o da onların sorunudur , biz bu elbisenin içine girmedik, girmeyiz.

    Her şeye rağmen isterdik ki aynı toplantıyı takip eden basın mensubu kişilerde toplantının içeriğini yüzeysel olarak değil bilakis detaylarıyla okuyucularına servis edebilseydiler kamuoyunun kafasında ikilem yaratmayacak ,soru işaretleri oluşturmayacaklardı.

 Kaldı ki bazı müteahhitlerin sosyal sayfalarında ifade ettikleri  toplantıda konuşulanlardan ziyade kendi yada bir başkasının tetikciliğini yapar cinsten bir yazı paylaşması hiçte hoş karşılanmamıştır.”  Sözlerine yer vermekte  bizleri tetikçilikle suçlamakta bir beis görmemişlerdir.

   İlçede yıllardır basın mesleğinde  gücümüz yettiğince ilçemizin adının duyurulmasına katkı yapmanın haklı onuru ve gururunu taşıyoruz, bundan böyle de gücümüz yettiğince taşımaya gayret edeceğiz. Biz bir inşaatta başta hafriyat ve dolgu, demir ve çimentonun,  sıhhi tesisat, elektrik, asansör,kapı, cam,kalebodurun inşaatlardaki maliyet unsurlarını  sizler kadar bilemeyiz.

     Ama şunu iyi biliyoruz.

     Bugün belediyenin ortaya koyduğu  asgari ücretlileri ev sahibi yapmaya yönelik konut projesinde 2.000 liralık kapı, 1.000 liralık batarya kulanmayacağı açıktır.

    Ellerindeki konut stokunu eritememelerinden dem vurarak Belediyenin halkına sunduğu konut projesinden rahatsızlık duymak hiçde şık olmadı. Konunun esasını, ülkemizin bu günlerde yaşadığı ekonomik krizi, teröre yönelik sınır dışı operasyonları ve küresel dünyanın iki yüzlülerinin ülkemiz üzerinde oymadıkları oyunları görmezden gelip   (siz ucuza konut verecek olursanız bizler konut satamayız!) söylemine dayandırmanız hiçde gerçekçi değil . Bunun yerine bizim sizlerden beklentimiz  ilçemizde  sat-yap’ cılıkla iştigal eden sektöre mensup kişilerin projeleriyle, kaliteleriyle öne çıkmaları olmalıydı.

    Kaldı ki belediye bir sosyal alan ortaya koyuyor. Bunu yaparken de toplumun ibadet edeceği camisi, spor yapabileceği spor alanları, çocuklarını eğlendirip dinlendireceği oyun parkları, çevre düzenlemeleri gibi vasıflarıda içine alıyor gerçeğini akıldan uzak tutmayalım.Bu şartlara rağmen Hendek Belediyesi böyle bir projeyi yapma cesaretini gösteriyor olması tenkiti değil alkışı hakediyor. Böylesi iyi niyetle yapılan bir toplantıya ilçemizdeki bazı büyük diyebileceğimiz, işlerinde marka konumunda olan müteahhitlerin katılmamış olması da ayrı bir muamma. Bu bir protesto ise bu protesto kime karşı neden yapılmıştır? Onuda bir sonraki yazımızda işleyeceğiz. 

    Bize gelen okuyucu yorumlarından hareket ile toplantının görüntü kasetini çok yakında yayınlayarak kamuoyunun kafasında oluşturulmaya matuf algı operasyonlarına en güzel cevabı vereceğiz.

NOT: Toplantının video görüntülerini HABERİN VİDEOSU BÖLÜMÜ ve Facebook üzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak adresinden de izleyebilirsiniz.

    Bırakalım kararı KAMUOYU versin, ne dersiniz?

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Umut     2018-01-30 Müteahhitler neyin derdinde gidin GÜMÜŞOVA'ya , ÇİLİMLİ'ye GÖLYAKA'ya gidin bakın toki nasıl yapmış konutları, nasıl olmaz efendim tokiye götürün dosyayı bakın nasıl oluyor, belediye bu konuda canbazlık yaptığını düşünüyorum, toki kesinlikle belirtiğiniz sayılarda konutu yapar ve herkesten ekonomik yapar, müteahhitler bu projenin hiç bir noktasında olmamalı, belediye sormamalı bile, müteahhitler yıllardır insanları sömürüyor, kira değerleri uçmuş gidiyor, hendek çarpık bir şekilde kentleşiyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİZ ŞOV PEŞİNDE DEĞİLİZ.  DERDİMİZ MAKAM MEVKİ DEĞİL
BİZ ŞOV PEŞİNDE DEĞİLİZ. DERDİMİZ MAKAM MEVKİ DEĞİL
HAMZA YERLİKAYA’DAN SÖZ ALDIK GÜZEL HİZMETLER YAPACAĞIZ
HAMZA YERLİKAYA’DAN SÖZ ALDIK GÜZEL HİZMETLER YAPACAĞIZ