bizimhendek.com
Advert
Advert

Vatandaştan o müteahhitlere tepki yağıyor

Müteahhitler, Hendek’te adları havuz medyasına çıkan haber sitelerine verdikleri açıklamayla kendilerini aklamaya çalışa dursun... Sosyal medyadan tepki yağıyor

Vatandaştan o müteahhitlere tepki yağıyor
Vatandaştan o müteahhitlere tepki yağıyor admin
Bu içerik 1215 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Hendek Belediyesi’nin dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapmaya yönelik başlatacağı toplu konutlar için “Piyasayı etkiliyor, daire satamıyoruz” şeklinde tavır gösteren müteahhitlerle ilgili vatandaş bakın ne düşünüyor:

-İşte kendi çıkarından başka hiçbir şeyi düşünmeyen bir meslek erbabına güzel bir örnek vermişsiniz.

-Onların işine gelmez. 200’e satmak varken 100’e satarlar mı?

-Müteahhitlere kaldıysa iş yandık. Onların işlerine gelmez bu yapılacak evler

-Eyvah eyvah                                

-Ne şakası rezalet ayıp yahu. Biz ev sahibi olma hayali kuruyoruz, müteahhitler bize yardımcı olacağına köstek oluyor.  Bu proje olmazsa ben ve benim gibi vatandaşların bu müteahhitlerden ev alma durumumuz zaten yok.

-Hendek’te evler oldukça pahalı müteahite sorsanız arazi sahibi çok daire istiyor, mecbur pahalı satıyoruz diyorlar. Daireyi alan yüksek fiyatla kiraya veriyor krediyi ödemek için mecburum diyor. Asgari ücretle çalışan da kredi çektiyse de bankaya çalışıyor. Hendek’te insanlar bu şartlarda zor geçindiği için ticaret yavaş dönüyor. Belediye uygun fiyata ev yaparsa bir çok insanın hayır duasını alır. Tabii birileri dur demezse”

-Şimdi proje yapılacak mı yapılmayacakmı?

-Müteahhit bir daireyi kaça mal ediyor, kaça satıyor? Mis gibi arsaları 2 daireye alıp altını dükkan yapıp üstüne daireleri dizip sonrada dükkanı trilyona satan müteahhitler var. Onu geçtim madem Toki girmiyor Hendek'e nedense? Belediye yapsın bu işi. Müteahhit rahatsız olur tabi…

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sofu’ya Destekler Çığ Gibi Büyüyor
Sofu’ya Destekler Çığ Gibi Büyüyor
Hemodiyaliz Ünitesine yeni makinalar
Hemodiyaliz Ünitesine yeni makinalar