bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Müteahhitlerin talepleri şaka gibi!

Hendek Belediyesi’nin dar gelirlilere yönelik yapacağı konutların piyasayı etkilediğini savunan müteahhitlerden, “Hak sahipleri belirlensin, 5 bin kişi hak sahibi olacakmış gibi beklemesin ve piyasa rahatlasın” görüşü yansıdı. Aba altından sopa göteren de oldu, asansör zorunluluğu kalksın diyende…

Müteahhitlerin talepleri şaka gibi!
Müteahhitlerin talepleri şaka gibi! admin
Bu içerik 1307 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Konutlardan yararlanacak olan asgari ücretliler

Hendekli müteahhitlerle MOSS Kafe’de buluşan Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, “Belediye olarak planlamayı biz yapıyoruz ama ilçemizin güzelleşmesinde müteaahhitlerin payı büyük. Tabi parada kazanıyorsunuz. Belediye olarak düşük gelirli vatandaşlarımızı da düşünmemiz gerekiyor. Yenimahalle’de 250 bin liraya ya da Tepecik’te 300 bin liraya daire alabilecekler için değil bu proje. Asgari ücret alan dar gelirli vatandaşlarımız için yapıyoruz. Müteahhitlere havlu attırma gibi bir düşüncemiz yok. Aksine gelin bu konutları sizlerle yapalım diyoruz. TOKİ’ye de gittik ama satış fiyatları baktık yüksek olacak, vazgeçtik. Altyapıyı, hafriyatı asfaltını belediye yapacak. Harç bedeli de yok. Normal bir dairenin maliyetinden düşük olacak” dedi.

Gerginlik son bulsun

Müteahhitler birliği adına konuşan inşaat mühendisi Hızır Çağrı Güngör ise “Projeye karşı değiliz ama zamanlama hatası yaptığınızı düşünüyoruz. Belirsizlikler var. Hak sahipleri acilen belirlenmeli. 5-6 bin kişi hak sahibi olacak gibi beklemesin. Piyasa rahatlasın, gergin bir ortam var” diye konuştu.  

Müteahhit Ali Kutlu ise “Belediye böyle bir proje yapacaktı madem, önceden bizim de fikrimiz sorlabilirdi. Fiyat üzerinde görüşümüz alınmalıydı” şeklinde konuştu.

Siyasi fatura!

Bir diğer müteahhit İbrahim Yıldırım da, toplantıda bulunan AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu’ya seslenerek, “Siz iktidarın ilkçe başkanısınız ve müteahhitsiniz. Neden konuşmuyorsunuz. Biz müteeahhitler olarak 5-6 bin kişiye hitap ediyoruz. Siz bin konutla bin kişiyi mutlu ederken, 5-6 bin kişiyi karşınıza alacaksınız. Bunun bir siyasi faturası olmayacak mı?” ifadeleri şaşkınlıkla karşılandı.

Mecliste geçmiş dönemde alınan asansör zorunluluğu kaldırılsın!!! 

Toplantı sonunda birlik adına tekrar söz alan Çağrı Görür, bu kez de asansör zorunluluğu bulunan 3 katlı binalarla ilgili yeni bir meclis kararı alınmasını istedi. Görür, “Yasal bir dayanak, kanunen bir zorunluluk yok. 3 katlı konutlarda asansör zorunluluğu kaldırılsın” dedi.

Meclis kararından geriye dönmek yok

Asansör talebini geri çeviren Başkan Püsküllü, “Meclisimizin daha önce aldığı kararın uygulaması aynen devam edecek. 3 kat ve üzeri konutlarda asansör yapılması zorunlu” ifadesini kullandı. Ahmet ÇİLECİ – Serkan KÖSE Hendek

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
EDİTÖR     2018-01-28 Okuyucularımız tarafından bizlerden istenen video görüntülerini inşallah Pazartesi günü yani yarın sisteme sunacağız.
Hendekli     2018-01-28 İllede toplantının videosu neden yayınlayamıyorsunuz. Yoksa mütahittler doğrumu söylüyo
Sinan     2018-01-28 Mütehitler sizin yaptığınız haberlere tepki gösteriyor. Siz ise doğru yazdınızı söylüyorsunuz. Varsda bu konuşmaların videsosu neden yayınlamıyosunuz. Onlarmı doru söylüyo siz mi?
taho     2018-01-27 mahsenler su içinde evler duvarlar dökülüyor çevre dizynı yok oto parkı yok hangiyapuı denetim denetliyor sizi işte öyle buluşur başka yerde seninkimi - benimkimi söz sahibi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERCAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
MERCAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
YAKALA YAKALA BİTMİYOR
YAKALA YAKALA BİTMİYOR