bizimhendek.com
Advert
Advert

Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan kabri başında düzenlenen törenle anıldı

İlçemizin yetiştirdiği değer olan Şehit Ali Gaffar Okkan’ın 17 yıl önce hain teröristler tarafından yapılan saldırı neticesinde 5 meslektaşı ile birlikte şehit olan müdürümüz Okkan, düzenlenen törenle kabri başında anıldı. Belediye başkan yardımcısı Ahmet Kavakçı ve Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, törende yaptıkları konuşmada terörü lanetlediler.

Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan  kabri başında düzenlenen törenle anıldı
Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan  kabri başında düzenlenen törenle anıldı admin
Bu içerik 1037 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

    Tüm şehitlerimize rahmet diliyorum

İlk konuşmayı yapan Hendek Belediye Başkan yardımcısı Ahmet Kavakçı, “ bundan 17 yıl önce 5 silah arkadaşı ile birlikte hain bir saldırı sonucu şehit olan Hendeğimizin değerli evladı şehit Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan’ı anmak için toplanmış bulunmaktayız. Ülkemiz vatan ve bayrak uğruna bir çok şehitler vermiştir. Vatanımızın bekası için tüm silahlı kuvvetlerimiz, güvenlik güçlerimiz  ellerinden gelen mücadeyi yapmaktadırlar. Tıpkı şu anda Afrin’de yapılan Zeytin Dalı operasyonu ile şanlı ordumuz ülkemizin bekası için  Afrin’de yeni bir destan yazmaktadır. Bu opğerasyonda şehit olan güvenlik güçlerimize rahmetler diliyorum.” Diyerek Kur’anda Bakara Süresini okuyarak Türkçe mealinde söylenilen; ( Allah yolunda öldürülenlere  ölüler demeyiniz.Bilakis onlar diridirler. Fakat siz bunu anlayamazsınız) buyuruyor. Bu anlamda başta şehidimiz Ali Gaffar Okkan olmak üzere  tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyor sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum” diye konuştu.

    Devlet vatandaşın can ve mal emniyetini korumakla mükelleftir

   Konuşmacı olarak kürsüye gelen Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu’da  devletin asli görevinin vatandaşının can ve mal emniyetini korumak olduğunu vurgulayarak başladığı konuşmasında;  20 yıl kaymakamlık ve son 10 yıldır da valilik görevini ifa ettiğini belirten Balkanlıoğlu; “ bizim mülki idare amiri olarak temel fonksiyonumuz vatandaşımızın can ve mal emniyetini korumak, onların rahat ve huzurunu temin etmektir.  Zaten devlet vatandaşının emniyet ve asyişini sağlayamıyorsa orada devlet yok demektir. Devlet bunu güvenlik güçleri aracılığı ile sağlıyor. Güvenlik güçlerimiz evlerinden çıkarken eşi ve çocukları ile vedalaşarak çıkıyor.Bu bize güvenlik güçlerimizin taşıdığı riski gösteriyor. Bu çalışmalarda ve son günlerde başlatılan Zeytin dalı Afrin operasyonunda şehitlerimiz geliyor. Zaten bu milletin geçmişine baktığımızda her evden şehit verildiğini görüyoruz.  Çanakkale, kurtuluş savaşları bunun örnekleri ile doludur.

Şehit müdürü örnek bir şahsiyettir

    İşte böylesi bir kahraman olan Şehit Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan uyguladığı farklı projeler ile Türkiye’ye örnek olmuş bir şahsiyettir. Bütün bu asayiş olaylarında halkın gücünü arkaya almak son derece önemlidir. İşte şehit müdürümüz halkla kaynaşan, onlarla abi kardeş ilişkisine giren  çok karakterli bir müdürdü. Ve bu sayede Diyarbakır’da terörle mücadelede halkın desteği ile çok büyük mesafeler almıştı. Halk devletinin yanındaydı. İşte bu huzurdan rahatsız olan terör örgütlerince hain bir pusu ile ve kalleşçe şehit ettiler. Artık onun ruhu cennette. Zamansız kaybettiğimiz vatan evladımızın şehit edilmesi tüm milletimizi derinden üzmüştür. Allah ailesine ve aile efradına sabırlar versin.

Başka anneler ağlamasın

   Bu memlekette başka anaları ağlamasın, bu uğurda canını ortaya koyan güvenlik güçlerimizi  Allah muhafaza etsin. Şu an Afrin’de girişilen harekatta  güvenlik güçlerimiz bütün dünyaya rağmen terörün kökünü kazır inşallah. Bu vesile ile Gaffar Okkan müdürümüzü, bir kez daha Allahü Teala yüksek derecelere nail etsin. Ailesine de tekrar sabırlar diliyor hepinize saygılar sunuyorum” diye konuştu.

Ruhları şad olsun

Konuşmaların ardından kabri önünde Hendek Müftüsü Abdurrahman Şahin tarafından dualar edildi, şehidimizin ruhuna fatihalar okundu. Her zaman olduğu gibi şehidimizin eşi,kızı, ablası ve kız kardeşleri  kabri başında göz yaşı döktüler. Tören okumanın ardından sona erdi.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BELEDİYEDEN NEMALANAN ZENGİNLER VAR!
BELEDİYEDEN NEMALANAN ZENGİNLER VAR!
HİZMETİN ADRESİ CUMHUR İTTİFAKI
HİZMETİN ADRESİ CUMHUR İTTİFAKI