bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

Sakarya’da MHP’li Bülbül’ün sözleri tartışılıyor

MHP İl Başkanı Levent Bülbül, milli birlik ve beraberliğin muhafazası, ülkenin bekası için Erdoğan’ın yanında olacaklarını söyleyerek, “Diğer partiler de kimin safında durduklarını açıklasın. Kıbleniz neresi bilelim” dedi

Sakarya’da MHP’li Bülbül’ün sözleri tartışılıyor
Sakarya’da MHP’li Bülbül’ün sözleri tartışılıyor admin
Bu içerik 1031 kez okundu.

Yeni Sakarya Gazetesi’nde yer alan habere göre Bülbül’ün ifadeleri şöyle:

 “Yeni Cumhurbaşkanlığı sistemi bilindiği gibi yüzde50+1 oyu zorunlu kılmaktadır. Mevcut durumda hiçbir parti bu oranı tek başına yakalayamamaktadır. Bu durum da ittifakları gündeme getirmektedir. Biz 15 Temmuz sonrası Yenikapı mitinginde vücut bulan anlayışı savunmaya devam ediyoruz. Bu, milli birlik ve beraberliğimizi temin edip başımızdaki belaları def etmek üzerine kurulu bir anlayıştır. Yenikapı ruhuna devamlı sadık kaldık. MHP diğer siyasi partilere de bir yol açmıştır. İttifakların nasıl olacağı belli olsun demiştir. Şimdi çıkıp CHP de kiminle ittifak yapacağını açıklasın. Açsınlar kartlarını. HDP ile birlikte olup olmayacaklarını açıklasınlar. Bu millet kıblenizi bilsin. Biz açıkçası PYD’yi terör örgütü olarak görmeyen CHP ile aynı safta yer alamazdık. Hele ki PKK’nın arka bahçesi niteliğindeki HDP ile asla aynı safta duramazdık. Yeni bir bağımsızlık mücadelesi verdiğimiz şu günlerde ülkemizin bekası için en doğru tavrı gösterdiğimize inanıyorum. Zira cambaza bak denilerek ülkemizin bekasına göz dikiliyor. Türk milletinin geleceği için mücadele veriyoruz. Bundan gayrı bir düşüncemiz yok. Eğer bu uğurda bedel ödeyeceksek öderiz. Bizim hayatımız bedel ödemekle geçmiştir.”

GAZETECİ MATUR’DAN BÜLBÜL’E KIBLE SORUSU

MHP’li Bülbül’ün Sakarya siyasetinde tartışma konusu olan sözlerini Yeni Haber Gazetesi Genel Yayın Müdürü Sezai Matur’da kaleme aldı.

Matur’un bugün yayımlanan yazısının ilgili bölümü şöyle:

MHP’li Bülbül’ün kıblesi neresi?

 

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Levent Bülbül’ün Engin Arapoğlu ile radyoda yaptığı söyleşi Yeni Sakarya’da manşet olmuş.

Röportajdan gördüğüm kadarıyla MHP İl Başkanı Bülbül, AKP ile ittifaklarını fazlasıyla benimsemiş.

İttifakı savunurken,  “Bu, milli birlik ve beraberliğimizi temin edip başımızdaki belaları def etmek üzerine kurulu bir anlayıştır”  demiş.

MHP’nin ittifak çıkışıyla diğer partilere yol açtığını anlatan Bülbül, “MHP diğer siyasi partilere de bir yol açmıştır. İttifakların nasıl olacağı belli olsun demiştir. Şimdi çıkıp CHP de kiminle ittifak yapacağını açıklasın. Açsınlar kartlarını. HDP ile birlikte olup olmayacaklarını açıklasınlar. Bu millet kıblenizi bilsin”  cümlelerini kullanmış.

Bülbül’ün diğer partilere kiminle ittifak yapacağını açıklasınlar şeklindeki çağrısı beni hiç ilgilendirmiyor.

Ancak “Bu millet kıblenizi bilsin” cümlesi bana sorunlu geldi.

Bu ifadeye CHP’liler şöyle bir soruyla karşılık verebilir:

Bülbül ve MHP’nin kıblesi AKP Genel Merkezi mi?

O kadar ileri gitmeden ben Yeni Sakarya’nın da manşete taşıdığı soruyu Bülbül’e sormak istiyorum:

Sayın Bülbül sizin kıbleniz neresi?

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
tatanga     2018-01-24 sn.bülbül. ve mhp akdeniz .ege.ve trakya bölgesindeki gezer oyların chp veya iyi partiya gitmesin diye chp -hdp ittifakı kurdurma çabasındalar.referandum seçiminde iki partide çoğunlukla hayır dedi fakat referandum boyunca hiç bir araya gelmediler. ve bu iki parti yine ittifak demediklerinden dolayı tartışma programlarında dahi chp-hdp ittifakı konuşuluyor.ama chp böyle bir durumda saydığım bölgelerde kayba uğrayacağı için bu ittifaka yanaşmaz.veya açıklamaz.buda mhp nin işini bozar.
Fatih yıldız     2018-01-24 Sn Bülbül kıblesini ne güzel açıklamış. Hala anlamayan zekasından şüphe etmelidir. Normal zeka seviyesindeki bir insan bu açıklamayı okuyupta böyle bir soru sormaz. Aptal aptal sorular soracağınıza gidin tedavi olun kardeşim. Sizinle mi uğraşacak bu millet.
ALİ CAN     2018-01-23 SN. BÜLBÜL ÜLKÜCÜLERİ YANLIŞ YÖNLENDİRMEYİN, SİZİN KIBLENİZ TAYYİP'in GÖLGESİ. İYİ PARTİ VE CHP'yi KARŞI CEPHEDEN GÖSTERME CEHALETİNDEN VAZGEÇİN. ÇOK DEĞİL 1 SENE ÖNCE DEVLER BAHÇELİ'nin AKP İÇİN SÖYLEDİKLERİNİ DİNLEYİN YETER...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERCAN HARMANTEPE MAHALLESİNDE
MERCAN HARMANTEPE MAHALLESİNDE
Sporculara diploma töreni Perşembe günü saat 19.30'da
Sporculara diploma töreni Perşembe günü saat 19.30'da