bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

HENDEK’TE KELLE PAÇA-İŞKEMBE ÇORBASI NEREDE İÇİLİR?

ORHAN USTANIN ÇORBASI DOĞAL ANTİBİYOTİK Kalp ve İç hastalıkları profosörü Canan Karatay’ın tavsiyesi KELLE PAÇA ÇORBASI ve İŞKEMBE ÇORBASI

HENDEK’TE KELLE PAÇA-İŞKEMBE ÇORBASI NEREDE İÇİLİR?
HENDEK’TE KELLE PAÇA-İŞKEMBE ÇORBASI NEREDE İÇİLİR? admin
Bu içerik 2869 kez okundu.

Canan Karatay yine herkesi şaşırtan bir öneri ile karşımıza çıktı. Aslına bakarsanız geçmişte yapılan bütün önerileri uygulamamızı istiyor Karatay. Özellikle kışın kelle paça çorbası içerek hastalıklardan korunacağımızı da söylerken kendinden çok emin. Canan Karatay D vitamininin bol olduğu kelle paça çorbasını için hasta olmayın diyor.

 

     Kuzu kellesinden ayıklanan, dil ve yanak üçlüsü kelle paça kışın hasta olmamak için ideal bir çözüm, hemde doğal. Canan Karatay kesinlikle sarımsaklı kelle paça çorbası için ya da işkembe çorbası için diyor.
     Bu tarz çorbalarda d vitamini bulunuyor ve (D)  vitamini bağışıklık sistemini güclendiriyor. Kemik erimesi, vücut ağrıları gibi durumlarda da işe yarıdığını söylüyor Canan Karatay. Hastalıktan ve özellikle gripten korunmak istiyorsanız kelle paça ya da işkemce çorbası için.

 

     İlçemiz Başpınar mahallesi eski kasaplar aralığı olarak bilinen Orta Cami sokağında bulunan Hacı orhan adeta Karatay’ın dile getirdiği meşhur  Paça ve İşkembe  Çorbası konusunda uzman. İlçemizde bir çok lokanta var. Hemen hemen bir çoğu aynı isimle çorbalar yapmaktalar ancak Hacı Orhan ustanın yaptığı Kelle Paça ve İşkembe çorbası bir başka.

     Uzmanları, Paça çorbasının unla terbiye edilmeyip kendi suyundan yapılması çorbaya hem tad katıyor hemde bağışıklığı artırıyor. Küçük ve nezih bir mekan olan (Orhan’ın Yeri) adlı lokanta Canan Karatay’ın tavsiyelerine uygun çorbaları ile bir lezzet dünyası. Böylelikle tıbbi antibiyotik ilaç yerine doğal antibiyotik Kelle Paça çorbasının ilçemizdeki tek adresi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
m.zafer konuk..     2018-01-19 Sayın Çilecının yorumlarına aynen katılıyorum.....
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERCAN HARMANTEPE MAHALLESİNDE
MERCAN HARMANTEPE MAHALLESİNDE
Sporculara diploma töreni Perşembe günü saat 19.30'da
Sporculara diploma töreni Perşembe günü saat 19.30'da