bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

Şehidimizin anısına salonu doldurdular

Hendek’te düzenlenen Şehit Ali Gaffar Okkan İller Arası Karate Turnuvası’na 13 farklı şehrin 48 kulübünden bin 350 sporcu katıldı.

Şehidimizin anısına salonu doldurdular
Şehidimizin anısına salonu doldurdular admin
Bu içerik 832 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü , Hendek Kaymakamlığı ve Hendek Belediyesi organizasyonuyla yapılan Şehit Ali Gaffar Okkan İller Arası Karate Lig Turnuvasına ilgi büyüktü. Hendek Yeni Spor Salonu’daki turnuvada; İstanbul, Düzce, Bursa, Kocaeli, Kırklareli, Tekirdağ, Bolu, Yalova, Eskişehir, Balıkesir, Bilecik ve Sakarya  olmak üzere toplam 13 ilden bin 350 sporcu mücadele etti.

Turnuvaya  İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Şehit Emniyet Müdürü Gaffar Okkan’ın ablası Sebahat Aslan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, SASKF Başkanı Yaşar Zımba, Avrupa Dünya Karate Hakem Kurulu Üyesi Uğur Kobaş, İlçe Spor Müdürü Süleyman Akıcı, Hendek Halk Eğitim Müdürü Necati Tan, sporcu aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, turnuvaya katılanlara teşekkür ederek, “Milli Şairimiz Mehmet Akif’ Ersoy’un söylediği gibi “ Sahipsiz Vatanın batması haktır, sen sahip çıkarsan bu Vatan batmayacaktır “ Bundan tam 17 yıl önce vatanı için beş polis arkadaşı ile birlikte şehadete yürüyen Şehit Ali Gaffar Okkan için düzenlenmiş olan turnuvaya katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyoruz. Aradan geçen 17 yıla rağmen anısı halen unutulmamış ve bu kadar kalabalıkla anılıyor olmak hiçbir insana nasip olmamıştır.  Ali Gaffar Okkan ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum" diye konuştu.

Spor İl Müdürü Çelikel isae konuşmasında, “ Sakarya’mızın yetiştirdiği şahsiyetli insan,  örnek devlet adamı,  gözü kara, mert Emniyet Müdürü, Diyarbakır halkının hitabıyla “Gaffar Baba” 24 Ocak 2001’de hainlerin alçakça, kalleşçe suikastı sonucu şehit edildi. 17 Yıl önce aramızdan ayrılan Şehit Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan’ı saygı, sevgi ve minnetle yad ediyoruz. Aziz Şehidimizin ve vatanımız uğruna can veren tüm şehitlerimizin ruhları Şad, mekanları cennet olsun” dedi.  

Çelikel,  Hendek Kaymakamı Orhan Burhan ve Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’ye de destekleri nedeniyle teşekkür etti.  

Müsabakalarda ilk dereceyi elde eden sporculara madalyaları, Şehit Okkan’ın ablası Aslan tarafından verildi. Daha sonra dereceye giren sporcular sırasıyla madalyalarını protokol üyelerinden aldı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERCAN HARMANTEPE MAHALLESİNDE
MERCAN HARMANTEPE MAHALLESİNDE
Sporculara diploma töreni Perşembe günü saat 19.30'da
Sporculara diploma töreni Perşembe günü saat 19.30'da