bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

KONSERE YÖRESEL ŞARKIMIZ “ELMAYI TOP TOP YAPALIM” DAMGA VURDU

Yılın ilk Türk Sanat Müziği Konseri Hendek Ticaret Merkezinde icra edildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okuması ile başlayan program iki bölümden oluştu. Koro ve solo şarkılardan oluşan zengin repertuar sanatçılar tarafından seslendirildi. Program sonunda söylenen ilçemizin milli şarkısı “Elmayı top top yapalım” hep birlikte okundu. İlçe kaymakamı Orhan Burhan ilçe dışında olduğu için programa katılamazken program sonunda koro şefi Ayşen Cengiz’e çiçek takdimini ilçemiz Cumhuriyet Başsavcısı Zeynel Abidin Akkiraz yaptı. Akkiraz, böylesi bir gecede burada bulunmaktan mutlu olduğunu ifade ederek başarılarının devamını diledi.

KONSERE YÖRESEL ŞARKIMIZ  “ELMAYI TOP TOP YAPALIM” DAMGA VURDU
KONSERE YÖRESEL ŞARKIMIZ  “ELMAYI TOP TOP YAPALIM” DAMGA VURDU admin
Bu içerik 1102 kez okundu.

Ayşen Cengiz’in yönettiği, sunuculuğunu Zafer Konuk’un yaptığı gecede segah ve nihavend eserler seslendirildi. Birbirinden güzel eserlerin okunduğu gecede solo sanatçılarının başarılı performansları seyircilerden büyük alkış aldı. 

 

Solistler geçidi

İki bölümden oluşan Türk Sanat Müziği programında toplamda 23 şarkının  8’i koro tarafından seslendirilirken 15 şarkıyı da  solistler taarafından seslendirerek adeta solistler geçidi resitali yaptılar.

Güzel başlayan gece güzel temennilerle son buldu

Gecenin sonunda koro şefi  Ayşen Cengiz, Ud sanatçısı Mesut Cengiz’e de  Hendek Halk Eğitim Müdürü Necati Tan tarafından çiçek verilerek ödüllendirildiler.  Çiçek takdiminde baş savcı Akkiraz, böylesi  muhteşem bir programı icra eden koroya ve bu çalışmalarda emeği geçenlerie teşekkür ederek;  “böylesi güzel bir gecede sizlerle birlikta olmaktan mutluluk duydum” derken, Mesut Cengiz’e çiçek takdim eden Halk Eğitim Müdürü Necati Tan’da ; “ güzel bir yılın ilk günlerinde güzel bir program icra eden koromuzu yürekten tabrik ediyorum.  Salondaki coşkuyu gördükten sonra bu tür organizasyonların önümüzdeki günlerde de icra edileceğinin müjdesini buradan veriyorum, sizlerin desteği olduğu sürece bu programlar ara vermeksizin icra edilecektir.  Programa emeği geçenleri kutluyorum” diye konuştu. Program toplu resim çekilmesinin ardından bir daha ki programda buluşmak temennisi ile sona erdi.  AHMET ÇİLECİ-HENDEK

Not: Haberin videosunu Ahmet Çileci ve Hendek Şafak facebook sayfasından izleyebilirsiniz. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SUÇ MAKİNESİ ÜÇ BAYAN YAKALANDI
SUÇ MAKİNESİ ÜÇ BAYAN YAKALANDI
Babaoğlu’ndan Muay Thai’ye Destek
Babaoğlu’ndan Muay Thai’ye Destek