bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

KILIBIKLIK SÜNNETTİR!

İsmailağa cemaatinin üst düzey temsilcisi Metin Balkanlıoğlu, Hendek Hicret Derneği hocası Muhammed Erkan Ocak hocanın davetlisi olarak geldiği ilçemiz Rasimpaşa camisinde kalabalık cemaate seslendi. Yatsı namazı sonrasında bir saatlik konuşma yapan Balkanlıoğlu’nu çok sayıda müridi ve vatandaş dinledi.

KILIBIKLIK SÜNNETTİR!
KILIBIKLIK SÜNNETTİR! admin
Bu içerik 863 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

    Peygamber tevdi ile görevli hesabı Allah soracak

   Tövbenin en önemlisinin içten olduğunu vurgulayan Balkanlıoğlu; cemaatle birlikte namaz kılmanın sevabı 27 kat daha fazladır” dedi.  Konuşmasını ayet ve hadislerle süsleyen Balkanlıoğlu,  Peygamberimizin elçi olduğunu, kendisine bildirilenleri insanlara anlatmakla yükümlü olduğunu, hesabın ise Allah tarafından  sorulacağını söyledi.

Cennet Allaha ve Resulüne iman edenlerin yeridir

 Balkanlıoğlu, “Cennet, Allah’a ve resulüne imandan sonra severek ve isteyerek itaat edenlerin yeridir. “ diyen Balkanlıoğlu; “Allah kimsenin ırkına, diline, rengine, etnik gurubuna, boyuna,postuna, ekonomik durumuna  bakmaz, Allah sadeve o kişinin imanına baktığını vurgulayarak yapılan işlerin nefsi olarak değil Allah sevgisi ile yapılırsa önemli olacağını belirtti.

Mekke miladi takvime göre 11 Ocak’ta fetedildi

   Balkanlıoğlu; Mekke’nin fethi gecesinin Miladi takvime göre 11 Ocak’a tekamül ettiğini ancak 1 Ocak tarihini yılbaşı olarak kutlayan müslümanların günah işlemerine meydan vermemek adına geriye bilerek çekildiğini söyledi.  Sözü Makke’nin fethine getiren Balkanlıoğlu; Mekke  savaşını müşrikler kazanacak olsaydı kan gövdeyi götürüdü ancak Mekke fetedilmesinin ardından alemin İslamın elçisi kimseye nefsi olarak zulmetmedi, intikam gütmedi, sizlerde güç elinize geçtiğinde kimseye zulmetmeyin, kimseye intikam gütmeyin.

Bazı İslam ülkelerinde o zamanın Ebu Cehilleri var

 Günümüzde yaşanan konularada değinen Balkanlıoğlu;  bugün Filistinin arkasında durduğunu söyleyen bazı İslam ülkeleri ne yazıkki günümüzün Ebu Cehili oldular. Onlar  adeta diyorlarki evet bu sakalı onlar için bıraktık, Amerikan menfaatleri neyi gerektiriyorsa onu yapıyoruz. Eğer 15 Temmuz başarılı olsaydı bu camide bu cematte kalmazdı” diyen Balkanlıoğlu, bir istihbarat subayının kendisine; “ eğer 15 Temmuz başarılı olsaydı Türkiye Türkiye olmayacaktı” dediğini aktardı.

FETÖ örgütü B planına geçti

15 Temmuz darbe girişiminde örgüte mensup bazıları saha saat 4’e kadar beklediler, baktılarki darbe girişimi başarısız oldu çıktılar (B) planına geçerek milli irade mitinglerinde konuşmalar yaptılar.Bunları unutmayınız eğer güncellemezseniz tökezlersiniz” diyerek uyarıda bulundu. Balkanlıoğlu, “her kimki bu ülkeye bir çivi çakmışsa Allah razı olsun, Müslüman değilse hidayet nasip etsin” sözleri cemaat tarafından amin sesleri ile karşılık buldu.

Kılıbıklık sünnettir

    Peygamberimizin evde ailesine yardımcı olduğunu belirten Balkanlıoğlu, İnek sağmak, deve gütmek, evinde hanımına yardım etmek kılıbıklık ise gözünüzaydın kılıbıklık sünnettir” diyerek eşe yardımcı olunan evde muhabbetin artacağını,hem geçmişe sünger çekileceğini ifade etti .

Erkek evin vitrinidir

Caminin balkonunda hoca efendiyi dinleyen bayanlarada seslenen Balkanlıoğlu, erkeğin vitrin olduğunu belirterek; “ hanımlar, hanımlar sizler eşinizi temiz ve pak giydirin. Başörtünüzü sık sık değiştirin. Diyelimki baba öldü nineyi kızı yıkasın, anne öldü oğlu yıkasın. Bu konuda size bir ayet okuyayım” diyen Balkanlıoğlu; “Temizlik imandan gelir” ayetini okuyarak temizliğin imandan geldiğini vurgulayıp öğüt verdi. Balkanlıoğlu sözlerine “ sabah evden çıkarken insanlara yardımcı olacağınızı ifade edip çıkın, insanlara şifa olun” diye konuştu.

Bireyin temeli namaz, toplumun temeli zekattır

Bakanlıoğlu sözlerini; “ senin temelin namaz toplumun temeli de zekattır” diyerek bitirdi. Sohbet yapılan tövbe duasına cemaatin amin demesi ile sona erdi.

Cami çıkışında cemaate Hendek Belediyesi tarafından  kavurma, pilav, tatlı ve ayrandan oluşan yemek ikramı yapıldı.  AHMET ÇİLECİ-HENDEK

 

kılıbıklık sünnettir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BELEDİYEDEN NEMALANAN ZENGİNLER VAR!
BELEDİYEDEN NEMALANAN ZENGİNLER VAR!
HİZMETİN ADRESİ CUMHUR İTTİFAKI
HİZMETİN ADRESİ CUMHUR İTTİFAKI