bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

EMPATİ İSTASYONU TÖRENLE AÇILDI

Hendek Belediyesinin farkındalık oluşturmak amacı ile görme engellilere yönelik empati istasyonu devlet bürokrasisininde katıldığı törenle açıldı.

EMPATİ İSTASYONU TÖRENLE AÇILDI
EMPATİ İSTASYONU TÖRENLE AÇILDI admin
Bu içerik 643 kez okundu.

 İlk empati başkan Püsküllü’den

   Törende konuşma yapan Hendek Belediye Başkanı İrfan Pisküllü, empati istasyonu projesinin daha büyük bir alanda kurulması yönündeydi ancak bizler elimizdeki imkanlar ölçüsünde küçükte olsa bu istasyonu hizmete sokarak farkındalık oluşturmaya çalıştık. İnşallah ilerleyen süreçte daha büyük  istasyonlar yaparak engelli kardeşlerimize daha yararlı olabiliriz diyerek ilk empatiyi yaptı.

 Hizmetin devamı noktasında üzerimize düşeni yapmanın gayreti ve çalışması içerisindeyiz

    Başkan Püsküllü; “ Hendek ilçesi engelli vatandaşlarına çok değer veren bir ilçemizdir. İlçemizin duayen belediye başkanı Ali İnci’nin  ilçemiz genelinde  görme engellilerine yönelik çalışmaları başlattılar ve bu projeleri ile bakanlığımız tarafından ödüle layık görüldüler. Hizmet bir bayrak yarışıdır , bugün yerel idarenin başında bizler bulunuyoruz ve geçmişte başlatılan bu hizmetin devamı noktasında bizlerde üzerimize düşeni yapmanın gayreti ve çalışması içerisindeyiz.  Bu nedenle ilçemiz genelinde yapılan bütün yaya kaldırımlarında odak noktamız engelli vatandaşlarımız.  Hatta biz belediye olarak yeni inşa edilen konutlarda engellilere yönelik rampa vs. gibi donatıların olmadığı konutlara iskan  izinlerini bekletiyor, belirtilen donatıların yapılması neticesinde iskan izinlerini veriyoruz. Bizler sağlığımızı kaybettiğimizde sağlığımızın kıymetini daha iyi anlıyoruz.”diyen Püsküllü, katılımcılara teşekkür ederek sözlerine son verdi.

Belediyemizi bu hassasiyetinden dolayı bir kez daha tebrik ediyorum

    İstasyonun kurdela kesiminde konuşma yapan kaymakam Orhan Burhan’da yaptığı konuşmasında  insan sağlığında engellerin değişik çeşidi olduğunu vurgulayarak; “ bu nedenle devletimiz çok sayıda tedbirler alıyor. Özellikle şehirlerin daha yaşanabilir,  engelli vatandaşlarımızca daha kullanılabilir bir hale getirilmesi  adına mörneğin kaldırımlar olsun, kamu ve özel binalar olsun buralarda devletimiz gerekli itimamı gösteriyor. Bu konuda Hendek Belediyemizin konuya gösterdiği hassasiyetlerinden dolayı bir kez daha sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. Az sonra açılışını gerçekleştireceğimiz istasyonumuzu gezdikten sonra engelli vatandaşlarımızın toplum içerisinde nasıl zorluklar yaşadıklarına bizzat şahit olacağız. Bu istasyonumuzun her vatandaşımız tarafından gezmesini sağladığımızda engellilerin yaşamlarını daha net algılayabilecekler ve farkındalık yaratacaklardır. Açılacak istasyonumuzun öncelikle engelli vatandaşlarımıza ve  istasyonu gezen sağlıklı vatandaşlarımızın duyarlılığı noktasında daha net bilgi sahibi olacaklarına inanıyor, hayırlı olması dileklerimle istasyonumuzu açıyoruz” dedi.

Belediye farkındalık yarattı

   Kurdela kesimine  Hendek kaymakamı Orhan Burhan, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü,  Sakarya eski milletvekili Ali İnci ile birlikte Hendek Ak parti ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, STK başkanları, muhtarlarımız, daire müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldılar. Açılışın ardından öğrenci ler 5’şerli gruplar halinde istasyonu gezerlerken vatandaşlarda bireysel olarak istasyonu gezme ve incelemelerde bulundular.  AHMET ÇİLECİ-HENDEK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaçak içki operasyonu
Kaçak içki operasyonu
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?