bizimhendek.com
Advert
Advert

CEZAEVİNİN İLK GETİRİSİ MESLEK KURSLARI

1500 Kişilik yarı açık cezaevinin ilk ziyaretçileri Berberler ve Kuaförler Odası başkanı ve aynı zamanda Konfederasyon üyesi Vahdet Çilek ve Pınarlı mahalle muhtarı Gazanfer Kahveci oldu.

CEZAEVİNİN İLK GETİRİSİ MESLEK KURSLARI
CEZAEVİNİN İLK GETİRİSİ MESLEK KURSLARI admin
Bu içerik 962 kez okundu.

     Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Lütfü Dursun’un yarı açık cezaevi ile ilgili açıklamalarının ardından Hendek yarı açık cezaevinde hummalı çalışmalar hız kazandı. Başsavcılıkça ilçeye maddi katkısının olacağı ifade edilen Yarı açık cezaevini ziyaret eden Çilek ve Kahveci cezaevi infaz koruma memurluğunu ziyaret ettiler.

    HÜKÜMLÜLERE MESLEK EDİNDİRME KURSU MÜJDESİ

   Ziyarette açıklamalarda bulunan Hendek Berberler Odası başkanı Vahdet Çilek;  Hükümlülere meslek edinme konusunda oda olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını vurgulayarak, “ Oda olarak Hendek Halk Eğitim Merkezimizin koordinatörlüğünde açılacak meslek edindirme kurslarını başlatarak isteyen mahkumlara  (Mesleğin her dalında) mesleki eğitim kursları vermek sureti ile hem meslek sahibi hemde ilerleyen süreç içerisinde topluma kazandırmak adına üstümüze düşen her  türlü katkı vermeye hazırız” dedi.

   CEZAEVİ BİR FIRSAT

     Çilek; “ Odamıza bağlı üyelerimizden bazı arkadaşlarımızın işyeri açabilecek bilgi ve becerileri olmasına karşın maddi güçleri bulunmamasından dolayı işyeri açamamaktadırlar.  Yarı açık cezaevi bu konuda bu arkadaşlarımız adına biçilmiş kaftan, hem mesleklerini ifa ederler hem de ailelerini kimseye muhtaç olmaksızın geçindirebilirler” dedi.

   Yarı açık cezaevi ziyaretinde kendilerini ağırlayan nöbetçi  infaz koruma memuruna teşekkür ederek kurumdan ayrıldılar. AHMET ÇİLECİ-HENDEK

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hendekli     2018-01-08 Meslek odası başkanlıkları genelde temsil makamlarıdır. Başta meslek üyeleri olmak üzere bürokrasi ile temas halinde bulunan oda başkanı olacak kişi ya da kişilerin mesleklerinden uzak olmaları çok doğal. Bu bir eleştiri konusu olmamalı. Diğer bir konu mesleğin duayenlerini şikayet etmek, karalamak kimin haddine. Türk örf ve adetleri buna zaten müsait değil şikayet etmekte ne demek? Meslek erbabı üyelerinin üyeliklerinin devamını kanunla belirlenmişken bunu bile bilmekten aciz kişilerin oda başkanlığına aday olmaları ne kadar dikkat çekici. Bu söylem devletin maliyesinin yanlış kayıt tuttuğunu iddia etmekle eşdeğer. Olurmu böle şey. Adaysan çık yapacaklarını anlat, üyelerini ikna et kazan. Onu bunu kötüleyerek, şikayet ederek ne yapmanın peşindesiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİZ ŞOV PEŞİNDE DEĞİLİZ.  DERDİMİZ MAKAM MEVKİ DEĞİL
BİZ ŞOV PEŞİNDE DEĞİLİZ. DERDİMİZ MAKAM MEVKİ DEĞİL
HAMZA YERLİKAYA’DAN SÖZ ALDIK GÜZEL HİZMETLER YAPACAĞIZ
HAMZA YERLİKAYA’DAN SÖZ ALDIK GÜZEL HİZMETLER YAPACAĞIZ