bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

Hendek’te kat artışı gündemde

Hendek Belediye Meclisi’nde kat artışı konuşuldu. İmarda, D 100 Karayolu çevresine Akova’dan Köprübaşı’na kadar sağlı sollu bitişik nizam ve 4 kat izni verilmesinin planlandığı ortaya çıktı

Hendek’te kat artışı gündemde
Hendek’te kat artışı gündemde admin
Bu içerik 1027 kez okundu.

Hendek’te yeni yılın ilk meclis toplantısında kat artışı gündemi öne çıktı. Vatandaşların 2 ve 3 kat imarlı Akova Mahallesi için kat artışı talebinin gündeme geldiği toplantıda, çalışmanın ilçe genelini kapsayacak şekilde yapılması kararlaştırıldı.

İmar Komisyonuna havale edilen maddeyle ilgili Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, “Komisyon bir çalışma yapsın. Hatta Akova ile de sınırlamayalım. Tüm mahalleleri kapsayacak şekilde bir çalışma olsun. Tabi ki nihai kararı Büyükşehir verecek” dedi.

 

DÖNÜŞÜM PLANI

MHP’li Hüdaverdi Bahadır’ın “D 100 Karayolu’nu da sağlı sollu imara sokalım. Akova’dan ya da Köprübaşı’ndan ilçeye girişte iyi bir görüntü yok” sözleri üzerine ise Başkan Püskülü, “Orayla ilgili bir çalışmamız var. Örneğin, bitişik nizam ve 4 kat imar düşünüyoruz. D 100 Karayolu boyunca vatandaşa bir rant sağlarsak, binasını yıkıp hem bitişik nizam hem de 4 kat yapabilir. Böylelikle orada bir dönüşüm sağlayabiliriz” ifadelerini kullandı. Serkan Köse 

 

MECLİS NOTLARI…

Başkan Püsküllü, yılın ilk meclis oturumunda yeni yıl için 2017’den daha iyi bir yıl temennisinde bulundu. Birlik ve beraberlik vugusu yaptı. MHP Grubu adına da Bahadır, “Yeni yılın, ilçemize, Sakarya’mıza ve ülkemize hayırlar getirmesini tememni ediyorum” dedi. 

Toplantıda 9 madde ele alındı.

 

KOMİSYON SEÇİMİ

Yeni yılda görev yapacak Denetim Komisyonu seçiminde AK Parti’nin adayları İsmail Hakkı Albayrak 17 oyla, Bilal Deniz 19 oyla ve MHP’nin adayı Haşim Oturak’ta 19 oyla seçildi.

 

PERSONEL SAYILARI

Başkan Püsküllü, çalışan personel sayılarını 31 sözleşmeli, 61 memur ve 47 işçi olmak üzere 139 olarak açıkladı. Bu sayılara Himpaş çalışanlarının dahil olmadığı belirtildi. Sözleşmeli personelin sözleşmelerinin uzatılması kararının yanı sıra, belediyeden emekli olacakların kıdem tazminatının ödenmesi için de protokol gereği  İller Bankası’na bildirilmesi kararlaştırıldı.  

 

SATIŞ İHALE YOLUYLA

Belediyede kullanım olanağı kalmayan araçların satışıyla ilgili gündem maddeleri de ele alındı. 3 araçla ilgili komisyon kararı oy birliğiyle geçerken, 14 araçla ilgili satış gündemi ise Plan ve Bütçe Komisyonuna havele edildi. Ayrıva araçların satışının ihale yoluyla mümkün olduğu vurgulandı. 

 

ARAZİ SATIŞI YOK

Martinler Mahallesi’nde belediyeye ait arazi satışının ise komisyondan geçmediği bildirildi. Madde, komisyondan geldiği şekliyle oy birliğiyle kabul edildi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BELEDİYEDEN NEMALANAN ZENGİNLER VAR!
BELEDİYEDEN NEMALANAN ZENGİNLER VAR!
HİZMETİN ADRESİ CUMHUR İTTİFAKI
HİZMETİN ADRESİ CUMHUR İTTİFAKI