bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

SİYASET KONGRELERLE HAREKETLENDİ

Geride bırakmaya hazırlandığımız yılda Hendek’te öne çıkan haber başlıklarını derledik…İşte iyisiyle, kötüsüyle 2017’nin haber turu…

SİYASET KONGRELERLE HAREKETLENDİ
SİYASET KONGRELERLE HAREKETLENDİ
Bu içerik 606 kez okundu.

Gazeteci Serkan Köse derledi…

 

5 Ocak: Yenimahalle’deki Ercan Camisinin adının değiştirilmesi Hendek’i ayağa kaldırdı. Siyasiler, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının tepkisi üzerine karardan vazgeçidi.

 

16 Ocak: Adalet Sarayı yapımı için düğmeye basıldı. Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Noksel Fabrikası yanında yer tahsisinin yapıldığını açıkladı.

 

14 Mart: Yenimahalle Muhtarı İsmet İskefiyeli, Hendek Muhtarlar Derneği Başkanlığı görevini bıraktı.

 

18 Mart: MHP Hendek İlçe Kongresi yapıldı. Turgut Babaoğlu, yeniden ilçe başkanı oldu.

 

28 Mart: MHP’nin Hendek’teki önemli isimlerinden Ahmet Mercan partisinden istifa ettiğini açıkladı.

 

11 Nisan: Hendek Atatürk Parkı’nın yenilenmesi çalışmaları başladı. Temel atma töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, parkın 16 miyon 500 bin liraya yenileneceğini açıkladı.

 

16 Nisan: Referandum sonuçları belli oldu. Hendek’ten yüzde 70.5 ‘Evet’ oyu çıktı. AK Parti ve MHP seçim zaferi yaşadı.

 

2 Mayıs: Hendek Muhtarlar Derneği kongreye gitti. Soğuksu Muhtarı Emin Kula 48 oyla dernek başkanlığına seçildi. Rakibi İkramiye  Muhtarı Servet Dusunoğlu ise 38 oy aldı.

 

4 Haziran: Kazımiye Mahallesi’nde yapılan ara seçimde Yaşar Devrin 614 oyla muhtar seçildi.

 

13 Haziran: Hendek Devlet Hastanesi Başhekimliği’ne Uzman Doktor Sedat Aydın getirildi.

 

9 Temmuz: 18. Selman Dede Yağlı Güreşleri’nde Süleyman Aykırı başpelivan oldu. Ağalık açık arttırmasını ise Selman Sever kazandı.

 

18 Temmuz: 656. Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nde mücadele ettiği boyda şampiyon olan Metin Alpaslan Temizce, Hendek’te coşkuyla karşılandı.

 

30 Ağustos: Hendek Şafak’ın “Susturun silahları” çağrısı gündem oldu. Siyasiler ve muhtarların bir araya geldiği toplantıda düğünlerde ve bayramlarda silah atılmaması konusunda görüş bildirildi.

 

11 Eylül: Açık cezaevi konusunda AK Parti ve MHP ortak hareket etme kararı aldı. Meslek odaları da cezaevine karşı duruş sergiledi. Belediye meclis salonunda bir araya gelen siyasiler ve oda başkanları Vali’ye çıktı ve “Hendek Cezaevini itemiyor” mesajı verildi.  

 

19 Eylül: Nuriye Mahallesi’nde bir grup çöplüğün kaldırılması için yol kapatıp eylem yaptı. Bu eylemi çöplük yangını izledi.

 

11 Ekim: Hendek Emniyet Müdürlüğü’ne Şevket İlhan atandı. Sakaryua’da uzun süre görev yapan İlhan’ın narkotik deneyimli polis müdürü olması dikkat çekti.

 

13 Kasım: Nuriye mevkiindeki çöp depolama alanını kapatan Hendek Belediyesi, ilçede günlük toplanan çöpleri yeni kurduğu terfi istasyonu ile direkt Adapazarı’na naklediyor.

 

13 Kasım: Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Akpınar Mahallesi’nde bin konut yapacaklarını açıkladı. Konutların yapımına önümüzdeki Mayıs ayında başlanacak.

 

13 Kasım: Uludere çevresinde devam eden yenileme ve düzenleme çalışmalarında ilk etap tamamladı.

 

5 Aralık: Yeşilyurt Ticaret Merkezi’nin ihalesi yapıldı. Projeye en uygun teklifi 1 milyon 790 bin TL ile Orhan Yavuz Osmanoğlu verdi.

 

18 Kasım: Sovenya’da yapılan Yıldızlar Balkan Güreş Şampiyonası’ndan altın madalya ile dönen Mükremin Aktaş ve gümüş madalya kazanan Serhat Kırık, Hendek’te törenle karşılandı.

 

2 Aralık: AK Parti Hendek İlçe Kongresi yapıldı. Ali Kemal Sofu 3’üncü kez ilçe başkanı oldu.

 

2 Aralık: CHP Hendek İlçe Kongresi yapıldı. Tek adaylı kongrede Reyhan Azak yeniden seçildi.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaçak içki operasyonu
Kaçak içki operasyonu
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?