bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

2 NOLU AİLE SAĞLIK MERKEZİ HİZMET AĞINI GENİŞLETTİ

Hendek Yenimahalle Nevzat Ercan camisi altında bulunan 2 nolu aile hekimleri sağlık ocağı doktor kadrosuna yenileri eklendi. 2 nolu aile hekimleri sağlık ocağı, Yenimahalle muhtarlığınca 100 metrelik hizmet alanında fiziki değişiklikler yaparak 250 metreye çıkardı. Hizmet ağı ve hekim sayısı genişleyen 2 nolu sağlık ocağı yaklaşık 30.000 kişiye sağlık hizmeti sunacak.

2 NOLU AİLE SAĞLIK MERKEZİ HİZMET AĞINI GENİŞLETTİ
2 NOLU AİLE SAĞLIK MERKEZİ HİZMET AĞINI GENİŞLETTİ
Bu içerik 946 kez okundu.

    Törene siyasilerin rağbet etmesi dikkat çekti

   Yapılan değişikliği ve ataması yapılan doktorların hizmete başlamasıyla hizmet ağı genişleyen aile hekimleri sağlık ocağının açılış törenine Hendek Kaymakamı Orhan Burhan ile birlikte AK Parti ilçe başkanı ve ilçe teşkilatı, MHP Hendek ilçebaşkanı ve belediye meclisi üyeleri, CHP ilçe başkanı , muhtarlar ve vatandaşlar katıldılar.

   İnşallah sağlık ocağımız yakın zamanda hastaneye dönüşür

   Açılış töreni öncesinde konuşma yapan mahalle muhtarı İsmet İskefiyeli, yeni hizmet binası ile ilgili olarak; “ mahallemizde 100 metrekare binada  sağlık hizmetleri veren  hizmet binamızda fiziki değişiklik yaparak hizmet binamızı 250 metrekareye çıkarttık.  Sağlık Ocağımızdaa  hizmet ordusuna 2 adet doktor daha kazandırdık. Yeni mahallemizde bugün itibarı ile yaklaşık 20.000 nüfus yaşamakta olup sağlık ocağımıza bağlı köylerimizin mevcudiyeti ile birlikte bu sayının 30.000 leri aştığı hepimizin malumudur. Vatandaşlarımıza daha sağlıklı hizmet verebilmek adına ihtiyacımız olan doktor talebimiz sağlık bakanlığınca uygun görüldü ve 2 doktor ataması gerçekleşti. İnşallah yakın zamanda  hizmet binamızı ve kadromuzu büyüterek bölgemize ikinci bir hastane yapılması beklentimizdir, yeni hizmet binamız hepimize hayırlı olsun” diyerek mikrofonu Hendek kaymakamı Orhan Burhan’a verdi.

    Türk hekimleri  özverili çalışıyor

   Hendek kaymakamı Orhan Burhan’da  açılışta yaptığı konuşmasında Türk hekimlerinin başarısına vurgu yaparak; “ Türk hekimleri dünya ölçeğindeki özverili çalışmaları her türlü takdirin üzerindedir. Sağlık  her şeyden önce gelir. Toplumumuzda bir söz vardır. “Allah düşürmesin, Allah eksikliğini göstermesin” sözüne atıfta bulunarak, gönlümüz hiçbir vatandaşımızın sağlık problemi yaşamamasından yanadır ancak hayatın akışı içerisinde zaman zaman sağlık problemleri yaşıyoruz.  Sağlık ordumuza yeni katılan  doktorlarımıza hayırlı görevler dilerim. “ dedi.

      İsteyen hastamızın aile hekimini değiştirme hakkı var

      Burhan, “ Hasta prosödürüne göre devletimiz insan odaklı sağlık birimlerinde her vatandaşımıza aile hekimini istemediği takdirde değiştirme imkanı sunmuştur, isteyen vatandaşlarımızın bu hakkı kullanması hukukidir” diye bilgilendirdi.

      Duayı müftü Şahin yaptı

    Hendek müftüsü Abdurrahman Şahin tarafından dua okunmasının ardından kurdela hep birlikte kesilerek yeni hizmet alanları gezildi  Törenin ardından Yeni mahalle muhtarlığı tarafından öğlen yemeği ikram edilmesi ile tören sona erdi. AHMET ÇİLECİ-HENDEK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İyi Tatiller Çocuklar
İyi Tatiller Çocuklar
Gazeteniz Hendek Şafak'ın 518 ci sayısı çıktı
Gazeteniz Hendek Şafak'ın 518 ci sayısı çıktı