bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

YALAN HABER YAPANLARI ALAH’A HAVALE EDİYORUM!

Dikmen mahalle muhtarı Menderes Ayvaz, mahallesinde meydana gelen araç yangını sonrası yapılan yalan yanlış haberlere tepkisini başlıktaki sözlerle ifade etti.

YALAN HABER YAPANLARI ALAH’A HAVALE EDİYORUM!
YALAN HABER YAPANLARI ALAH’A HAVALE EDİYORUM!
Bu içerik 527 kez okundu.

Yangın ihbarı  45 dakika gecikmeli yapıldı

 Mahalle muhtarı Ayvaz, Mahallesinde meydana gelen araç yangınıyla ilgili olarak yazılı ve görsel basında çıkan haberlerin asılsız olduğunu belirterek; “  mahallemde bir araç yangını meydana geldi.  Bize yangın ihbarı yangının çıkış saatinden 45 dakika sonra  yapıldı. Bunun üzerine bende itfaiye sorumlusu arkadaşa  araç yangınına su ile müdahele yetersiz olur köpük tankı ile müdahale edin” şeklinde talimat verdim. Geçen zaman kaybı nedeni ile araç tamamen yanmış, personel aracın tamamen yandığını köpük sıkmanın da fayda sağlamayacağını ifade ettiler.

Yapılan haberler yanlı ve karalamalı

Muhtar  Menderes; “ Tüm bunlar gerçekleşirken mahalleden bazı vatandaşlarca Hendek itfaiyesi aranmış ve bilgi verilmiş.  Bölgemiz bölgenin en yüksek tepesi ve ilçe merkezine 32 km uzaklıktadır. Hendek itfaiye personeli yangın mahalline geldi ve yangın tutanağı tutmaları ile yangın mahallinden ayrıldılar. Olay bundan ibarettir.  Yazıldığı gibi yurt dışından türlü mücadeleler sonrası mahallemize kazandırmış olduğumuz itfaiye aracımızın arızalı olduğu bilgisi doğruyu yansıtmıyor. Aracımız faal halde hazır. “ diyerek yapılan yanlı ve karalamalı haberlere ateş püskürdü.

Jandarma yangınla ilgili soruşturma başlattı.  AHMET ÇİLECİ-HENDEK

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaçak içki operasyonu
Kaçak içki operasyonu
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?