bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Amerika ve İsrail protesto edildi

Amerika başkanı Donald Trump’un Kudüs’ün İsrail’in başkent olarak ilan etmesi Hendek halkı tarafından da kınandı.

Amerika  ve İsrail protesto edildi
Amerika  ve İsrail protesto edildi
Bu içerik 734 kez okundu.

 

  Amerikan başkanı Trump’un , İslam dünyasında kutsaliyeti olan Kudüs’ün İsrail’in başkent olması yönündeki kararı tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de protesto edildi. Rasimpaşa camisinde kılınan Cuma namazının ardından cami avlusunda  toplanan gençler ellerinde flama, döviz açtılar, sloganlar atarak protesto eylemi gerçekleştirdiler.

    AK Parti ve MHP gençliğinin büyük katılım sağladığı protestoya  Hendek AK Parti ilçe başkanı Ali Kemal Sofu yönetim kadrosu, AK Parti kadınlar kolu başkanı Emine Kavakçı Tosun, AK Parti gençlik kolları, MHP İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu ve Ülkücü gençlik, Saadet Partisi ilçe başkanı Ferhan Ağra ve gençlerle birlikte STK temsilcileri, cami cemaati ve ilçe halkı katılırlarken  sosyal medya üzerinden Amerika ve İsrail'i protesto eden CHP’den katılımın olmaması dikkat çekti.

   Cuma namazı çıkışında  başlayan protesto eyleminde gençler Türk bayrağı altında Amerika ve İsrail’i telin eden sloganlar attılar. Protesto eyleminin başını çeken heyette  basın açıklamasını ülkücü genç Sıtkı Yaz okudu.  

 Gençlerin İşgale dur demenin sırasının geldiğinin vurgulandığı açıklamada; bugün Hendek’ten  zalim devlet ABD ve onun yamağı terörist İsrail’e seslenerek;  “ahlaki ve hukuksal hiçbir yanı bulunmayan bu karar ortadoğuda ve islam coğrafyasında tepkiyle karşılanmıştır. Resullullah tarafından üç mekanın islam alemi tarafından ziyarette bulunulacağı dolayısı ile Kudüs’ün de kutsal mekanlardan olduğu ifade edilmiştir. Peygamberimiz tarafından bu kutsal şehir ümmetine miras olarak devretmiştir.  Kadim bir İslam şehri olan ilk kıblemiz Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak  nitelendirmek ABD’nin bu coğrafyadaki tüm varlığının sorulanması sürecini başlatmıştır. Biz bu coğrafyada Amerikan üssü istemiyoruz. Katil İsrail ve işbirlikçi ABD Kudüs’ten defol”

Gençlerin bu açıklaması sırasında protesto eylemine katılan eylemciler ;

 katil ABD ortadoğudan çık

Coğrafyamızda Amerikan üssü istemiyoruz

Kahrol Amerika kahrol İsrail

Kudüs’e selam dirilişe devam

Kudüs bizim vazgeçilmezimizdir

Kudüs bizim göklere açılan durağımızdır şeklinde sloganlarla destek verdiler.  Protestocular buradaki açıklamanın ardından sloganlar eşliğinde ilçe merkezine yürüyüşe geçtiler. Sloganlarla yürüyen gençler Atatürk anıtı önünde aynı bildiriyi takraren okuyarak katılımlarından dolayı ilçe halkına teşekkürlerini ifade etmelerinin ardından sessizce dağıldılar.

NOT Protesto eylemi videosunu Facebook üzerinden ahmet çileci adresinden izleyebilirsiniz. AHMET ÇİLECİ-HENDEK

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SOFU ISINMA TURUNDA
SOFU ISINMA TURUNDA
2019 Yılının İlk Madalyaları
2019 Yılının İlk Madalyaları