bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Püsküllü’den müjde üstüne müjde!

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, bugün meclis toplantısında iki müjde birden verdi.

Püsküllü’den  müjde üstüne müjde!
Püsküllü’den  müjde üstüne müjde!
Bu içerik 1633 kez okundu.

 

 

Yeni Mahalleye yeni itfaiye binası

    Belediye Başkanı Püsküllü, ilçemizde bulunan mevcut itfaiye yerinin ve binasının işlerliğini yitirdiğini belirterek; “ Hendek coğrafi olarak büyüdü. Osman Yılmaz caddesi üzerinde bulunan itfaiye binası ihtiyaca cevap veremez bir halde. Sakarya Büyükşehir Belediye başkanımızla görüştük ve bizim Yenimahalle’de  gösterdiğimiz  112 acil istasyon bölgesinde  yaklaşık 10 dönümlük bir alanımız mevcut.  Büyükşehir itfaiye  müdürlüğü yetkilileri ilçemize gelerek yer ve güzergah belirlemeleri yapacaklar ve verecekleri  karar doğrultusunda ilçemize yakışır ve ihtiyaca cevap verebilecek modern bir yeni itfaiye binası inşa edecekler.  Sadece bina inşaatı ilede sınırlı kalmayacak proje içerisinde  vatandaşların ihtiyacına cevap verecek sosyal donatılar ve bisiklet yolları ve yeşil alanlarda bulunacak.   O nedenle biz diyoruz ki Hendek her şeyin en güzeline layıktır”  dedi.

SAMEK’de Yeni mahalleye inşa edilecek

    Yılın son meclis toplantısını yeni müjdelerle kapayan Başkan Püsküllü, ilçemizde faaliyetine devam eden HESMEK ile Sakarya’da hizmet veren SAMEK’in birleştirileceğini, ilçemiz Yeni mahallede bulunan  kaymakamlık konutu karşısındaki alana Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından SAMEK binası inşa edileceğinin de müjdesini verdi. Başkan Püsküllü, SAMEK kanalı ile  Sakarya’da icra edilen tüm dalların aynısının ilçede de icra edileceğinin altını çizdi.

SAMEK nedir,  işlevi ne olacak?

Sakarya Büyükşehir Belediye bünyesinde  SAMEK adıyla hizmet veren kurumda özellikle ev hanımları başta olmak üzere mesleği olmayan gençlerimize hızlandırılmış kurslar vererek meslek sahibi olmalarının yanı sıra iş bulmalarıda kolaylaşıyor.

AHMET ÇİLECİ-HENDEK

 

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SOFU ISINMA TURUNDA
SOFU ISINMA TURUNDA
2019 Yılının İlk Madalyaları
2019 Yılının İlk Madalyaları