bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

YILIN SON MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü başkanlığında yapılan son meclis bir ilave madde ile toplamda 11 maddelik gündemle toplandı.

YILIN SON MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
YILIN SON MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Bu içerik 375 kez okundu.

 

Başkan Püsküllü’den çıçek jesti

    Toplantı öncesi meclis başkanı Püsküllü, geçen hafta yaşanan mevlid kandiline  dikkat çekerek;  “Allah yapmış olduğumuz dualarımızı kabul etsin “ dedi.  Başkan Püsküllü, “bizlerde birer engelli adayıyız. Bu nedenle engelli kardeşleriminde gününü tebrik ediyorum. Aramızda değerli meclis üyesi arkadaşımız var” diyerek MHP meclis üyesi Yaşar Aygüneş’e  günün anısına çiçek tadiminde bulundu.

Ulu önder Atatürk bir kez daha yad edildi

Gündem dışı söz alan MHP grup sözcüsü Hüdaverdi Bahadır  3 Aralık dünya enegelliler gününü kutlayarak başladığı konuşmasında; kadınlara seçme ve seçilme haftasının yıl dönümü münasebeti ile kadınlarımıza bunu  83 yıl önce  armağan eden ulu önder Mustafa Kemal Aatatürk’e teşekkür ederek yad etti.  Bir yılın akıp geçtiğini, süreç içerisinde Belediye olarak ilçeye iyi ve güzel hizmetler yapıldığının vurgulayan Bahadır;   iyi yapılan hizmetlere her zaman olduğu gibi destek olduklarını eksik yapılan işlerde ise makama bildirerek uyarıda bulunduklarını  söyleyerek;  “gerek Büyükşehir Belediyesi gerkse Hendek Belediyesi nezdinde ilçemiz halkımızın aldığı hizmetlerde öncü olduk” dedi.

Fen işleri personelini destekliyor başarılar diliyoruz

Kış şartlarının hakim olduğu günümüze dikkat çeken Bahadır; “ ilçemizin coğrafi yapısı hepimizce malum. Tedbir almamız gerekir. Umud ediyorum ki fen işlerimiz bu kış şartlarında gerekli önlemleri almıştır ve inşallah bu kış vatandaşımız hiçbir mağduriyet yaşamayacaktır. Bizler elimizden geldiği kadarı ile destekliyor ve çalışmalarında başarılar diliyoruz. “

Su fabrikalarının dikkati çekilmeli

Dünyaya suyun  büyük oranda Hendek ilçemizden karşılandığını belirten Bahadır, “yeni açılan yol güzergahında iki su fabrikasının araçlarını yol güzergahına park etmelerinden dolayı yoğun trafik sıkışıklığı oluştuğunu,  Hendek’in yol geçen hanı olmadığından bahis ile bu yönde Belediyemizin kontrol ve önlem almasını bekliyoruz” diye konuştu.

Yeni pazaryeri projesi Yeşilyurt’a hayırlı olsun

Bahadır, Yeşilyurt mahallesinde Hendek Belediyesinin başlattığı pazaryeri projesini incelediklerini, muazzam bir eser olduğu yönünde görüş birliğine vardıklarını, emeği geçenlere teşekkür ettiklerini beyan ederek; “ isteğimiz odur ki burada mevcut olan esnaflarımızın mağduriyet yaşamamaları için çalışmaların titizlikle devam edilmesini isteyerek sözlerini sonlandırdı.

Meclis üyelerimize ve Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum

Daha sonra söz alan meclis başkanı Püsküllü, “ 2017 yılı Hendek’e hizmetler açısından çok yararlı geçti, belkide ilçemiz ilçeler arasında en çok hizmet alan ilçe oldu. Bu hizmetlerde emeği bulunan başta Hendek Belediye Meclisi üyelerimiz olmak üzere Sakarya Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum” dedi.

Merclis gündemine geçilmesi ile gündem maddeleri tek tek okunaran meclisin onayına sunuldu ve tüm maddeler oy birliği ile kabul gördü. Gündeme  ilave edilen  meclis kararı estetik kurulu seçimi maddesi ise  imar ve hukuk komisyonuna  havale edilmesi ile meclis oturumu sona erdi.

AHMET ÇİLECİ-HENDEK

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İyi Tatiller Çocuklar
İyi Tatiller Çocuklar
Gazeteniz Hendek Şafak'ın 518 ci sayısı çıktı
Gazeteniz Hendek Şafak'ın 518 ci sayısı çıktı