bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Amerikan tiyatrosunda rol kapma yarışı devam ediyor

Paralel yapı devletin her kademesinde Paralel örgütlenme ile başta siyaset, mülkiye, adliye, maliye, askeriye ve emniyet olmak üzere gizlice devletin tüm kılcal damarlarına sızan Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY), 15 Temmuz darbe girişimine giden süreçte gerçek yüzünü Aralık 2013'te gösterdi. Gelin şimdi süreci gözden geçirelim.

Amerikan tiyatrosunda rol kapma yarışı devam ediyor
Amerikan tiyatrosunda rol kapma yarışı devam ediyor
Bu içerik 508 kez okundu.

Algı operasyonları ile kafalar karıştırıldı

Operasyonlar sonrasında Rıza Zarrab başta olmak üzere bazı bakanlar tutuklandı. Bununla yetinmeyen FETÖ’ye mensup savcılarva  Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan hakkında gözaltı kararı çıkartıldı. Ancak 17 Aralık sonrasında operasyonlarda görev alan polislerin yerine atanan yeni polisler bu gözaltı kararını uygulamadılar. Bunun ardından hükümet örgütle mücadelesine hız verdi.

HSYK Yapısı değiştirildi

HSYK yapısı değiştirildi. Zaman akıp geçti ve  2014 Ocak ayı başında MİT tırları konusu gündeme geldi. İlerleyen süreçte  14 Şubatta İstanbul 19. Sulh Ceza mahkemesince tutuklanan eski Halkbank müdürü Süleyman Arslan tahliye edildi.

Milli Güvenlik Kurulundan uyarı

Milli Güvenlik Kurulu'nun 26 Şubat 2014'teki toplantısının ardından, "Ülke genelinde güvenliği ilgilendiren hususlar ve yürütülen çalışmalar değerlendirilmiş, bu kapsamda halkımızın huzurunu ve ulusal güvenliğimizi tehdit eden yapılanmalar ve faaliyetler görüşülmüştür." açıklaması yapıldı.

Gerçekler ortaya çıktı

2014 yılı 28 Şubat'ta, 17 Aralık soruşturması kapsamında tutuklanan Rıza Sarraf, Barış Güler ve Kaan Çağlayan'ın da aralarında bulunduğu 5 kişi tahliye edildi.Akabinden Ergenekon davasından tutuklu yargılanan genel kurmay başkanı  orgeneral İlker Başbuğ ile bazı ergenekon sanıkları tahliye edildi. Demokratikleşme paketinin yürürlüğe girmesi ile Mart ayında özal yetkili mahkemeler kapatıldı. 2014 yılı Mart ayında dersaneleri kapatan kanun yürürlüğe girdi. 2014 Mayıs ayında Çevre ve Şehircilik Bakanı erdoğan Bayraktar’ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar ve 60 kişi hakkında takipsizlik kararı verildi. Derken savcı Zekeriya Öz, Celal Kara ve Muammer Aktaş’ın yurt dışına firar etmelerinin ardından mal varlıklarına el konuldu.

2014 Haziran ayına gelindi. Anayasa mahkemesinin ihlal kararının ardından Balyoz planı davasında yargılanan  MHP milletvekili emekli Korgeneral Engin Alan, 1. Ordu komutanı emeklliş Orgeneral Çetin Doğan ve bazı genelal ve askerler tahliye edildiler.

TÜBİTAK’a operasyon

TÜBİTAK’a operasyon yapıldı ve  sözde Erdoğan’a ait olduğu ileri sürülen  uydurma ses kayıtları internet üzerinde servis edilerek kamuoyunun kafası karıştırıldı ve şüphelerin oluşmasına çalışıldı. Terör örgütü ile mücadele içerisine giren hükümet,  dönemin Başbakanı Erdoğan’ın Ankara Keçiörende bulunan ofislerinde dinleme cihazları konulduğu tespit edildi. Başbakanlık koruma müdürü Zreki Bulut ve 11 emniyet mensubu 17 Haziran’da gözaltına alındı.

Gülen hakkında yakalama kararı

Her geçen gün yeni projelerini ortaya koymaktan çekinmeyen FETÖ mensupları   Türkiye Cumhuriyeti başbakanını örgüt lideri olarak göstermek adına fezleke düzenlediler. Bu gelişmelerin ardından mücadele bu kez emniyet içerisinde  devam etti. HSYK seçimleri ile paralel devlet uzantıları temizlenmeye çalışıldı ve bu çalışmalar neticesinde kısmende olsa yüksek yargı örgütten temizlendi. Ve nihayetinde Fetullah Gülen hakkında 19 Aralık 2014 yılında yakalama kararı çıkartıldı.  Sadece bunlar bile Türkiye Cumhuriyetinin bir hukuk devleti olduğunun en bariz göstergesidir. İlerleyen sürteç içerisinde devam eden soruşturmalar neticesinde operasyonlar 2015 yılında da devam etti.  Bazı yayın organları üst yöneticileri tutuklandı.

İnlerine girilince rahatsız oldular

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan aynı günlerde, "Artık inlerine girilmiştir. Ülkemizi uluslararası alanda terörle özdeşleştirme çabalarının aslında hangi dertlerden, hangi sıkıntılardan kaynaklandığını gayet iyi biliyoruz. Türkiye'yi yolundan, hedeflerinden alıkoymak için içeride ve dışarıda hangi çevrelerin ittifak içinde olduğunun gayet iyi farkındayız. Hangi kazanlarda hangi fitnelerin kaynatıldığını, kimlerin bunların ateşine odun taşıdığını da önüyle arkasıyla çok iyi görüyoruz" açıklaması geldi.

O güne kadar "paralel devlet yapılanması" olarak anılan Fetullah Gülen cemaati için "Fetullahçı Terör Örgütü" ifadesi ilk kez Şubat 2015'te kullanıldı.

KPSS mercek altında

KPSS'de usulsüzlük iddialarına ilişkin soruşturmanın başladığı Mart'ta, gazeteci Mehmet Baransu da "Balyoz Planı" davası sanıklarına "kumpas" kurulduğu iddiasına ilişkin soruşturmada tutuklandı.

Kozmik odaya girildi TSK’ye büyük darbe vuruldu

TSK'nın yarım asırlık sırlarını ele geçirmek amacıyla FETÖ'cü yargı mensuplarının başlattığı Kozmik Oda soruşturması 11 Mart'ta takipsizlik kararıyla sonuçlandı. HSYK, soruşturmanın eski savcısı Mustafa Bilgili ile Kozmik Oda'da arama kararı veren Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi üyeleri hakkında inceleme kararı verdi.

Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesince 31 Mart 2015'te yeniden görülen "Balyoz Planı" davasında 236 sanığın beraati kararlaştırıldı.

İddianamede ilk kez FETÖ ifadesi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Nisan'da "devleti itibarsızlaştırmak ve devletin iş yapamaz hale geldiği" algısı oluşturmak suçlamasıyla 4'ü polis 7 kişi hakkında açtığı davanın iddianamesinde ise ilk kez "Fetullahçı Terör Örgütü-FETÖ" ifadesini kullandı.

7 Haziran’da algı operasyonlarına yenilen halk Kasım’da gerçeği gördü

Milletvekili genel seçimi için 7 Haziran'da sandık başına gidilen Türkiye'de, FETÖ operasyonları devam etti. Haziran ayında, Ramazan Akyürek, Ankara merkezli "usulsüz dinleme" soruşturması kapsamında tutuklanırken, çoğu Emniyet mensubu 50 kişi hakkında, siyasiler, gazeteciler, yargı mensupları ve iş adamlarının arasında bulunduğu 48 kişiyi usulsüz dinledikleri iddiasıyla Ankara'da dava açıldı. 

Anayasa Mahkemesi, CHP'nin açtığı davada dershanelerin kapatılmasını öngören kanunu 13 Temmuz'da iptal etti.

HSYK 2. Dairesi, kamuoyunda "Selam Tevhid" olarak bilinen "Sözde Kudüs Ordusu Terör Örgütü" soruşturmasında usulsüz dinleme talep ettiği ve bu yönde karar aldığı iddia edilen 54 hakim ve savcıdan 49'unu 14 Temmuz'da görevden uzaklaştırdı.

Şehitlerimizin artmasıyla TSK’de yeni yapılanma

Ağustos'ta terör olaylarının artması ve şehit haberlerinin tekrar gelmeye başlamasına karşılık, terör gruplarına karşı güvenlik güçlerinin operasyonları hızlandı. Genelkurmay Başkanlığına Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar getirilirken, FETÖ operasyonları da sürdürüldü.

FETÖ futbola da el atmış

Futbolda şike davasında, aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 36 sanığın "şike" ve "örgüt" suçundan beraatine karar verildiği Ekim'de, "Kafes eylem planı", "Amirallere suikast", Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği yöneticileri hakkındaki iddialara ilişkin dosyaların birleştirildiği 84 sanıklı "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat" davasında da tüm sanıklar beraat etti. 

Gülen hakkında Kırmızı Bülten talebi 

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, "takipsizlikle sonuçlanan 25 Aralık soruşturmasında usulsüzlükler yaptığı ve şüphelilere kumpas kurduğu" iddiasıyla aralarında bir numaralı sanık olarak Fetullah Gülen'in de bulunduğu 69 şüpheli hakkında hazırlanan iddianameyi 19 Ekim 2015'te kabul etti. Gülen hakkında kırmızı bülten çıkarılması amacıyla Adalet Bakanlığına yazı yazıldı.

 

Rus uçağı düşürüldü

Türk hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağı, 24 Kasım'da Türk jetlerince vuruldu. Kasım'da ayrıca, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül, MİT'e ait yardım tırlarının durdurulmasıyla ilgili soruşturma kapsamında tutuklandı.

İçimizdeki hainlerin gerçek yüzü

Eski Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı hakkında, "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin soruşturma kapsamında, "silahlı terör örgütü kurmak veya yönetmek, Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek" suçlarından tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.

FETÖ soruşturmalarında 2016 yılı

"Tahşiyecilere kumpas" davası kapsamında tutuklu bulunan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının FETÖ/PDY'ye ilişkin ana soruşturması kapsamında da tutuklandı.

Terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in ABD'den iadesine ilişkin çalışmalar Haziran'da hızlandırıldı. 

Milletin üzerine milletin silahlarını doğrultmaktan çekinmediler

Ülkemiz içerisinde gerçekleşen bunca operasyona rağmen FETÖ mensupları aldıkları emir doğrultusunda ülkemizin uçurumun kenarından döndüğü 15 Temmuz darbe girişimini yaşadık. Tabi millet olarak yılmadık, geri adım atmadık. 250 şehit vermiş olsak ta bir çakıl tanesi vermedik.

Oyunun devamı Amerika’da devam ediyor

Bugün yaşananları iyi analiz ettiğimizde Amerikan Gizli Servisi tarafından kurulan bir İstihbarat Örgütü olduğuna kani olduğumuz FETÖ terör örgütü faaliyetlerine hiç ara vermedi  yaşananlar vermeyeceği yönünde.

Zerab’lar bitmez

Silahlı Terör Örgütü ile ülkemize ( Diz Çöktüremeyeceği) ni anlayan örgüt mensupları ve perde arkasındaki  yönetici kadrolar ülkemizi  bu kez ekonomik kumpasa sokmak adına  İran asıllı Türk olan Reza Zerrab’ın eliyle bir takım usulsüzlüklere el attılar.

100 yıllık ceza, kurtulmak adına  insana her türlü iftirayı attırır

Nihayetinde bugün Amerika’da tutuklu sanık iken Tanık konumuna geçirildi ve Türkiye’ye karşı bir yaylım ateşi ( Suçlamalar, İftira ve ithamlar) a başladılar. Şimdi siz siz olun ve 90-100 yıl gibi bir suçlamayla suçlanacaksınız. Sizin önünüze konan ve Türkiye Cumhurbaşkanı olmak üzere herkesi suçlayan, zan altında bırakan söylemlerde bulunur musunuz bulunmaz mısınız?

 Teşbihte hata olmaz.  Ünlü bir Türk atasözü ile yazımızı sonlandıralım.  

“Kasaba minnet edeceğine keste …. Ye”

Şu halde bugün Amerikan mahkemelerinde süregelen bir traji komik tiyatroda  rol kapma yarışına girmek, oradan medet beklemek gibi beklenti içerisinde bulunmak  ülkemize yarar sağlamayacak, bazı muhaliflerin bu çırpınışları da  onlara bir fayda getirmeyecektir.   

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İyi Tatiller Çocuklar
İyi Tatiller Çocuklar
Gazeteniz Hendek Şafak'ın 518 ci sayısı çıktı
Gazeteniz Hendek Şafak'ın 518 ci sayısı çıktı