bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Püsküllü ilk etap için tarih verdi

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, bin konutluk proje için “En geç Mayıs ayında ilk bloğun temelini atarız” dedi

Püsküllü ilk etap için tarih verdi
Püsküllü ilk etap için tarih verdi
Bu içerik 648 kez okundu.

Beklentinin çok üzerinde talep olduğunu söyleyen Başkan Püsküllü, “Toplu konut projesinin büyük heyecan ve beklenti yarattığını gözlemliyoruz. Hazırlıklarımız sürüyor” dedi.

 

Yemen Kahvesi’nde bu sabah gazetecilerle sabah kahvaltısında buluşarak, gündemi değerlendiren Püsküllü’nün, toplu konut projesiyle ilgili açıklamaları öne çıktı.

 

Hendek’te konut sektöründeki büyümenin bu yıl da devam ettiğini anlatan Püsküllü, şöyle devam etti:

 

Serdivan ve Erenler’e bakıldığında sektörde yarı yarıya durgunluk varken, Hendek’te konut sayısının 3 bin 500’lere çıktığı görülüyor. Özel sektörün ciddi bir yatırımı söz konusu. Sektörün yapacağımız toplu konut projesinden zarar görmesinin de istemeyiz. O nedenle de, bin konutluk projeyi Hendek’te iş yapan firmalarla hayata geçirmek arzusundayız.

 

Püsküllü, Akpınar Mahallesi’nde belediyeye ait 140 dönüm alan üzerinde yapılacak yeni yaşam alanı için imar ve proje çalışmalarının ise devam ettiğini ifade etti. Hazırlanacak farklı projeleri vatandaşın beğenisine sunulacağını da kaydeden Püsküllü, “ Vatandaşlarımızın 100 bin liraya konut sahibi olabilecekleri bir proje bu.  Bin adet konut yapacağız. Tabi etap etap düşünüyoruz. İlk etap için de en geç Mayıs’ta temel atmış oluruz” dedi.

 

Başkan Püsküllü’nün açıklamalarında öne çıkan diğer konu başlıkları özetle şöyle:

 

-Belediye olarak özellikle asfalt çalışmalarıyla yoğun ve verimli bir yaz dönemi geçirdik. Gelirlerdeki kesintilere rağmen personel maaşlarını ödeyebiliyoruz. Esnafa borçlanmamız 1 milyon liranın üzerine çıkmıyor.  Aynı zamanda hizmetler de aksamıyor.

 

-Büyükşehir Yasası ile köy statüsünde iken mahalleye dönüşen yerleşim alanlarını ilgilendiren bir husus var. Bu mahallelerimizde 2019’dan itibaren emlak vergisi alınacaktı. Bu karar 5 yıl daha ertelendi. 

 

-Yenimahalle Yağmur Suyu Projesi hazır. Yıldırım Bayezıd Caddesi’ni de kapsıyor. Bu nedenle buranın asfalt işini yağmur suyu projesinin bitimine bıraktık. Yenimahalle’de bu projeyle birlikte yağmur suyu diye bir problem kalmamış olacak.

 

-Köprübaşı ve Nuriye Mahallelerimizde hemen her yağış sonrası suların bulanık akmasıyla ilgili şikayetler geliyor. Büyükşehir Belediye Başkanımıza bunu ilettik ve SASKİ tarafından gerekli çalışmanın yapılacağı sözünü aldık.  

 

-Çöp Terfi İstasyonu ile igili koku anlamında her hangi bir şikayet yok. Zaten burada yaptığımız tek şey kamyonlardan tırlara aktarma işi. Gece buradaki personelin yüksek sesle konuşması şikayeti gelmiş, arkadaşlara biraz daha sessiz olun diyeceğiz.

 

-Büyükşehir Belediye Başkanımız geldi. Atatürk Parkı’nı gezdik. Zeki Başkan, oldukça beğendi. Yenimahalle’nin imar ve yapılanmasını da beğendiğini ifade etti. Hatta “Burası Serdivan’dan da güzel” dedi. Eski başkanımız Ali İnci’nin emeklerini hatırlattık kendisine.

 

-Büyükşehie, SAMEK projesini Hendek’te de hayata geçirmek istiyordu. Kendilerine Kaymakamlık konutu karşısında bin 200 metrekarelik alan gösterdik. SAMEK binası buraya yapılacak. HESMEK’le birleştireceğiz.

 

Serkan Köse / Ahmet Çileci

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SOFU ISINMA TURUNDA
SOFU ISINMA TURUNDA
2019 Yılının İlk Madalyaları
2019 Yılının İlk Madalyaları