bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Belediyeden duvar isteyen vatandaşa iyi haber

Uludere Çayı yanındaki arsasına tel çit yerine duvar yapılmasını isteyen vatandaşa Hendek Belediyesi’nden olumlu yanıt geldi

Belediyeden duvar isteyen vatandaşa iyi haber
Belediyeden duvar isteyen vatandaşa iyi haber
Bu içerik 750 kez okundu.

Belediyeden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

 

Hendek Belediyesi tarafından yürütülen “Uludere Rekreasyon Projesi 1. Etap” çalışmaları tamamlanmış olup 2. etap çalışmalar devam etmektedir.

 

Uludere Çayı’nın ıslahı, çayın her iki yakasında yol genişletme ve çevre düzenlemelerini kapsayan çalışmalar, vatandaşların rızası doğrultusunda gerçekleşmektedir.

 

Çalışmalar esnasında çay mevkiinde hak sahibi vatandaşların yola terkleri konusunda olurları alınmış, talepleri de gözardı edilmemiştir. Vatandaşlarımızın Uludere Çayı’na cephe olan arazilerinin duvarları da proje kapsamında belediyemizce yapılmaktadır.

 

Buna karşılık 16 Kasım 2017 Perşembe günü “Her yere beton duvar, bana neden tel çit” başlıklı haberlerin basında yer aldığı görülmüştür.

 

Habere konu olan mevki incelenmiş, buradaki beton üzeri tel çit uygulamasının hak sahiplerinin olur ve talepleriyle gerçekleştiği anlaşılmıştır. (Hak sahibi Ali Çakar’ın belediyemize talebi ekte yer almaktadır)

 

Yapılaşmaya açık olan bu mevkide tel çit uygulamasının doğru olacağı değerlendirilerek, hak sahipleriyle uzlaşma sağlanmıştır.

 

Ancak gelinen noktada hak sahiplerinin tel çit yerine bu kez beton duvar talep ettikleri anlaşılmaktadır. Bahse konu yerle ilgili hak sahiplerinin şu anki talebi de belediyemizce değerlendirilmiş olup, gerekli çalışmalar için ilgili birime talimat verilmiştir.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERCAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
MERCAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
YAKALA YAKALA BİTMİYOR
YAKALA YAKALA BİTMİYOR