bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Akran Koçluğu Projesi Hendek’ten başladı

Avrupa Birliği Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı Erasmus + KA219 Stratejik Okul Ortaklıkları kapsamında kabul edilen “Akran Koçluğu ile Daha İyi Bir Avrupa İçin Mutlu Çocuklar” adlı projenin ilk toplantısı Hendek’te yapıldı.

Akran Koçluğu Projesi Hendek’ten başladı
Akran Koçluğu Projesi Hendek’ten başladı
Bu içerik 472 kez okundu.

Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün daveti üzerine, Portekiz, Polonya ve İtalya’dan gelen öğretmenler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Dursun Kaplan, Öğretmenler Ali İpek, Şeymanur İpek ve Gönül Cengiz ile birlikte, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’yü makamında ziyaret etti. Ziyarette, misafir öğretmenler Başkan İrfan Püsküllü ile bir süre sohbet edip, proje ile ilgili bilgi verdi.

 

Ülkeler, okullar ve ilçeler arası güzel bir bağ

 

Başkan Püsküllü, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “İnşallah bu proje ile ülkeler arasında, okullar arasında ve ilçeler arasında güzel bir bağ oluşur. Bu Dünyada hep beraber yaşıyoruz ve her ne olursa olsun dünyamız yaşanacak kadar güzeldir. Erasmus projesi sayesinde ülkelerimiz ve çocuklarımız birbirlerini tanıyorlar. İnşallah ileriki zamanlarda daha yaşanabilir, daha mutlu bir ülkede, dünyada yaşayacağımıza inanıyoruz. Misafirlerimizi ilçemizde ağırlamaktan mutlu olduk. İnşallah ilçemizden memnun ayrılırlar” dedi.

 

Püsküllü, misafirlerine Hendek hatırası çini tabak hediye edip, ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Polonya, Portekiz ve İtalya’dan gelen öğretmenler de Başkan Püsküllü ’ye misafirperverliğinden dolayı teşekkür ettiler.

 

“Akran Koçluğu” üzerine olan projenin koordinatörlüğü, Hendek Cumhuriyet İlkokulu tarafından yapılıyor. Projenin partner okulları Portekiz, Polonya ve İtalya’daki ilkokullar. Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Dursun Kaplan öncülüğünde, misafirler Hendek’te Kaymakamlık, Belediye ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ziyaretleri yapıp, proje ile ilgili fikir alışverişinde bulundular.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SOFU ISINMA TURUNDA
SOFU ISINMA TURUNDA
2019 Yılının İlk Madalyaları
2019 Yılının İlk Madalyaları