bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Muammer Sencer’de değişimin ayak sesleri…

Dispanser kalkıyor, yerine belediyenin imar müdürlüğü geliyor. Emniyet Müdürlüğü yeni yerine geçtiğinde Kültür Merkezi yapımı için düğmeye basılacak…

Muammer Sencer’de değişimin ayak sesleri…
Muammer Sencer’de değişimin ayak sesleri…
Bu içerik 804 kez okundu.

Belediye, Dispanser, Ptt, Kütüphane ve Emniyet gibi resmi kurumların yer aldığı Muammer Sencer Caddesi’nde değişimin ayak sesleri duyuluyor.

 

Hendek Belediyesi, değişimin ilk ayağı olacak dispanser binasını devralmakla işe başlayacak. Bu bina, belediyenin imar ve projelerinin yürütüleceği adres olacak. Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, dispanser binasını Sakarya Valiliği’nden talep ettiklerini açıklamıştı. Valilikten olumlu yanıt geldiği öğrenildi. Belediye, binayı devraldığında restore ederek İmar Müdürlüğü’nü buraya taşıyacak. Dispanserin ise halk sağlığı merkezine dönüştürülen eski hastane binasına taşınması planlanıyor.  

 

EMNİYET TAŞINDIĞINDA…

Asıl değişim ise Emniyet Müdürlüğü’nün yeni yerine geçmesiyle başlayacak. Emniyetin boşaltacağı mevcut bina ile birlikte kütüphane ve hemen yanında atıl durumda bulunan eski aile hekimliği binalarının da yıkılması planlanıyor.

Hendek Belediyesi, yıkılacak binaların yerinde zemin katı iş merkezi olarak planlanan modern bir Kültür Merkezi inşa edecek. Merkezin ikinci katında kütüphaneye yer verilecek. Üniversite öğrencileri düşünülerek yapılacak merkezde, öğrenciler için çalışma alanları da olacak.

Bu arada Emniyet Müdürlüğü’nün eski hastane yanındaki eski poliklinikler binasına taşınması bekleniyor.

 

PTT’NİN DE YENİ ADRESİ

Yapılacak Kültür Merkezi’nin zemin katında Ptt’ye yer verilmesi de gündemde. Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Ptt Müdürlüğü’nden talep geldiğini açıkladı. Ptt’nin kendilerine yeni yer gösterilmesi halinde şu an bulunduğu binayı belediyeye devretmeye hazır olduğu anlatan Püsküllü, “Mevcut binanın artık yeterli gelmediği ifade edildi. Ticaret Merkezi’nde, Bayraktepe Derneği’nin olduğu yeri gösterdik, ancak bankacılık hizmeti de verdiklerinden daha merkezi bir yer istediler. Kültür Merkezi’ni hayata geçirdiğimiz de, Ptt’ye burada 250 metrekarelik bir alan verebiliriz” diye konuştu. Serkan Köse

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERCAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
MERCAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
YAKALA YAKALA BİTMİYOR
YAKALA YAKALA BİTMİYOR