bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

Sakarya'da "Yara Bakım Ünitesi" Hizmete Girdi

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde açılan "Yara Bakım Ünitesi", yurt içi ve yurt dışından gelen hastalara ev konforunda tedavi imkanı sağlıyor.

Sakarya'da
Sakarya'da
Bu içerik 561 kez okundu.

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde açılan "Yara Bakım Ünitesi", yurt içi ve yurt dışından gelen hastalara ev konforunda tedavi imkanı sağlıyor.

Hastanenin Serdivan ek binasında açılan merkezde, ayakta tedavi imkanının yanı sıra yataklı servis de tek kişilik odalarda ev konforunda tedavi imkanı sunuluyor.

Hastanenin Kalp Damar Cerrahisi "Yara Bakım Ünitesi"nin 5 Haziran'dan itibaren hizmet verdiğini söyledi.

Yaranın hastanelerin ve uzman hekimlerin çok fazla uğraşmadıkları bir konu olduğunu ifade eden yetkili "Yara aslında toplumda ciddi bir sıkıntı. Özellikle diyabete bağlı ayak yaralarında ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Bir çok defa ayağın kesilmesiyle sonlanıyor. Bu da tabi ki üzücü bir durum. Yara bakılmadığı zaman yeni yaraları beraberinde getiriyor. İnsanın hayat konforunu bozuyor. Bu fedakarlık isteyen bir iş. İşin önemi çok ama görünüründe bir şey yok gibi fakat hastalar açısından çok değerli." diye konuştu.

Serviste İstanbulBartınEdirne'den gelen hastaların yanı sıra Kosova gibi yurt dışından gelen hastaların da yattığını dile getiren hastane yetkilisi hastaların bulunduğu yerde tedavi olamadığı için Yara Bakım Ünitesi'ne başvurduğunu belirtti.

Tedavi olamayan hastaların organını kaybetme riskiyle karşılaşabileceğini anlatan yetkili "Aslında çok da önemli bir iş. Bizim açımızdan da büyük bir olay. Bu tür bakım merkezleri çok az var. Önemli olan bu işi yapacak bir gönüllünün olması. Hocalarımız fedakarlık yaptı gönüllü oldu biz de destek verdik. Biz bunu yapıyor olmaktan mutluyuz." ifadelerini kullandı.

Servisin sorumlusu Yrd. Doç. Dr. Alper Erkin ise serviste yatan 10 hastanın 6'sının il dışından geldiğinin altını çizerek, yakın bölgelerden gelip çok sayıda hastayı ayakta tedavi ettiklerini aktardı.  AHMET ÇİLECİ

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HENDEK’TE AĞAÇLAR BUDANIYOR
HENDEK’TE AĞAÇLAR BUDANIYOR
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?