bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

MHP’li Bahadır SASKİ’yi topa tuttu

Büyükşehir Meclisi’nde konuşan Hüdaverdi Bahadır, SASKİ’ye fiyat tarifeleri ve bitmeyen altyapı çalışmaları üzerinden sert eleştiriler getirdi.

MHP’li Bahadır SASKİ’yi topa tuttu
MHP’li Bahadır SASKİ’yi topa tuttu
Bu içerik 958 kez okundu.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin MHP’li üyesi Hüdaverdi Bahadır, DSİ ve SASKİ tarafından dere yataklarında çalışma yapılaması gerektiğini kaydetti. “Önümüz kış” diyen Bahadır, “Sel felaketi ve su taşkınlarını en az zararla kapatmalıyız” ifadesini kullandı.

 

SASKİ’nin fiyat tarifelerine de değinen Bahadır şöyle devam etti:

“Su tarifelerine bakıldığında bu yıl ile 2018 yılı arasında pek fark görülmüyor. Ancak geçen meclis toplantısında da dile getirdiğimiz gibi tarım ve hayvancılık yapılan mahallelerdeki abonelerle ilgili SASKİ üzerine düeni yapsın. Köy iken mahalleye dönüşen ve tarım-hayvancılık yapan aboneler üzerinde kullanımın aylık 25 metreküpü geçmesi durumunda her metreküp için yüzde 50’lik kademeli fiyat artışının kaldırılmasını talep ediyoruz.”

 

Bahadır, belde iken mahalleye dönüşen Çamlıca ve Altındere’nin altyapı çalışmalarının da halen bitirilmediğini söyledi. “Bitti diye açılışını bile yaptığınız altyapı bitmedi” diyen Bahadır, “Defalarca dile getirdik, bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Çamlıca ve Altındere’nin altyapısını tamamlayın artık. Benzer bir durum da Karasu Sanayisi’nde yaşanıyor. Altyapı ve asfalt çalışmalarıyla ilgili bölge esnafının talepleri alınarak, çözüm bulunmalıdır” ifadelerini kullandı.

 

Çamlıca Mahalle Mezarlığının çevre kuşatmasının da 1,5 yıldır yapılamadığını aktaran Bahadır, “Mezarlıklar Müdürlüğü’nce ölçümler yapıldı. Sonra ödenek yok dendi. Şu an Çamlıca mezarlığı çevresi açık olduğundan hayvanların uğrak yeri haline geldi. Bu hiç hoş değil” dedi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERCAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
MERCAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
YAKALA YAKALA BİTMİYOR
YAKALA YAKALA BİTMİYOR