bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Şehit Mahmutbey’de keyifli söyleşi

Hendek Kaymakamı Orhan Burhan, Şehit Mahmutbey Ortaokulu Meslek Tanıtma Kulübü tarafından düzenlenen Kariyer Günleri’nin konuğu oldu. Etkinlikte konuşan Burhan, “Başarının anahtarı çalışmaktır” dedi.

Şehit Mahmutbey’de keyifli söyleşi
Şehit Mahmutbey’de keyifli söyleşi
Bu içerik 497 kez okundu.

Okulun Çok Amaçlı Salonunda gerçekleştirilen etkinlikte eğitimciler ve 8. Sınıf öğrencileriyle bir araya gelen Burhan, eğitim hayatını ve kaymakamlık serüvenini anlattı.

 

EĞİTİMİN YAŞI YOKTUR

Halen eğitim hayatına devam ettiğini  ve doktora aldığını söyleyen Kaymakam Burhan, "Hangi mesleği yapmak isterseniz isteyin, eğitiminizi asla ihmal etmeyin. Eğitimin yaşı yoktur. Meslek hayatınıza atıldıktan sonra bile eğitiminizi sürdürmeye çalışın"  ifadesini kullandı.

YABANCI Dil öĞRENİN

Mesleki kariyer açısından kişisel gelişimin çok önemli olduğunu da dile getiren Burhan, "Hem özel sektörde hem de kamuda istihdam aşamasında yabancı dil bilen personel tercih ediliyor. Kariyer için yabancı dil ön şart olarak kabul ediliyor. En az bir yabancı dili iyi seviyede öğrenmeye çalışın" dedi.

 

AYDA EN AZ İKİ KİTAP

Kitap okumanın faydalarından da bahseden Burhan, kendisinin ayda en az iki kitap okuduğunu belirterek öğrencilere "Sizler de ayda en az iki kitap okuyabilirsiniz. Televizyonun sizleri esir almasına, zamanınızı çalmasına müsaade etmeyin" diye konuştu.

Öğrencilerden gelen soruları da cevaplayan Kaymakam Orhan Burhan´a, program sonunda Okul Müdürü Recep Yazıcı tarafından plaket takdim edildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERCAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
MERCAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
YAKALA YAKALA BİTMİYOR
YAKALA YAKALA BİTMİYOR