bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Hendek’ten büyükşehir ve ekiplere asfalt teşekkürü

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, asfalt çalışmalarının devam ettiğini ve şu ana dek 80 bin tona yakın asfaltlama yapıldığını söyledi.

Hendek’ten büyükşehir ve ekiplere asfalt teşekkürü
Hendek’ten büyükşehir ve ekiplere asfalt teşekkürü
Bu içerik 1061 kez okundu.

Hendek Belediyesi’nin Kasım ayı meclis oturumunda konuşan Püsküllü,  “Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa güzel bir çalışma yaptık. Çalışmalar 3-4 ekip halinde yürütüldü. Bir ekip gece de çalışıyor. Büyükşehir’in asfaltlayacağı yerlerin altyapısını da biz yaptık. Böylelikle hızlı bir ilerleyiş sağlandı. Yıl sonuna kadar 100 bin tona yaklaşırız. Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekiplerine, yine kendi ekiplerimize de teşekkür ediyorum. Gerçekten çok iyi bir asfalt sezonu oldu” dedi.  

TRAFİK DENETİMİ ŞART

Gündem dışı söz alan MHP’li Hüdaverdi Bahadır, trafikte zaafiyet yaşandığını öne sürerek tedbirler alınması gerektiğini söyledi. “Caddeler araç işgali altında” diyen Bahadır, “İlçemiz büyümekte ve yoğun göç almaktadır. Buna karşın ilçe olarak küçülüyoruz gibi geliyor. Caddeler, kaldırımlar işgal altında. Eski caddelere bir şey demiyorum ama yeni açılan caddelerde araç parkı hesap edilmeli. Bir zaafiyet var sanki. Trafik denetimi şart. Gerekirse ulaşım komisyonu kuralım.  UKOME’de bu komisyonla çalışsın. Nerede park olur, nerede olmaz. Bu konuda çalışmamız gerekiyor. Örneğin yeni konutlar yapılıyor ama otoparkı yok” ifadelerini kullandı.

D-100 karayolunda yaşanan kazalara da dikkat çeken Bahadır, “Durak Fındık Fabrikası önündeki kavşağa çözüm bulunmalı. Orayı rahatlatmak lazım. Sürekli kaza oluyor” dedi.  

 

İNTERNET ERİŞİMİ YOK

Bağımsız Meclis Üyesi Vural Tutkun’da gündem dışı söz aldı. “Birkaç konuda önerim olacak” diyen Tutkun, “İlk olarak yapılan asfalt ve kaldırım çalışmalarından dolayı Belediye Başkanımız Sayın İrfan Püsküllü’ye ve personelimize teşekkür ediyorum. Özellikle Yenimahalle’de internet sorunu yaşanıyor. Nasıl bir çözüm bulunabilir, meclis ya da belediyemiz bu konu da ne yapabilir? Ortada ciddi bir mağduriyet var. Telekom altyapısından dolayı internete erişim sağlanamıyor” şeklinde konuştu.

 

SANAYİ VE TARIM İLÇESİ

Tutkun, D 100 Karayolu üzerinde Hendek giriş ve çıkışına ilçeyi özetleyen totemler konulmasını  da önerdi. Hazırlattığı görselleri dosya halinde meclise sunan Tutkun, “Bu totemlerde Hendek’i özetleyen, sanayi ve sosyal alanlar ile tarım ürünlerine yer verilebilir. Böylelikle karayolunu kullanan binlerce kişiye Hendek’i tanıtmak ya da hafızalarda kalmasını sağlamak mümkün olur” dedi.

 

EDS VE AYNALI ÇÖZÜM

D 100 Karayolu üzerinde yaşanan trafik kazalarına da değinen Tutkun, “2.OSB ve Küçük Sanayi arasında haddinden fazla oluşan traik kazalarının önüne geçilebilmesi için EDS’li önlem alınabilir” dedi. Bağımsız Meclis Üyesi Tutkun, ilçe merkezinde de tali yolların ana yollar ile kesiştiği noktalara dış bükey aynalar konulmasıyla kazaların önlenebileceğini kaydetti.

 

MHP’li Bahadır ve bağımsız üye Tutkun’un dile getirdiği konular üzerine de konuşan Başkan Püsküllü özetle şu ifadeleri kullandı:

-Hendek gelişiyor. Biz buna ne kadar ayak uyduruyoruz. Tabi eksikler vardır. Hendek, şu an 250 bine hitap edecek imar planına sahip.

-Herşeyi öğrendik, araç park etmeyi öğrenemedik. Saygıyı da mı kaybediyoruz acaba. Anketlerde de otopark problemi öne çıkıyor. Büyük site yapımlarında otopark istedik. Diğer konutlarda maliyet öne sürülüyor.

-Yetki Büyükşehir’in belki ama ulaşım komisyonu kurabiliriz. Büyükşehir Belediyesi UKOME ile koordineli çalışılabilir.

-Hantek konutları ve o bölge için yeni bir yol programımızda var. BİM’in depo inşaatı bitmek üzere. Oradaki imarda yol var. Bu yolu açtığımızda bir rahatlama olacaktır.

-Mesela Çamlıca yönünden gelen kamyon ve tırların köprüden sonra Balsu yönüne gitmesi gerekecek. Bunu UKOME’ye taşıdık.

-Hendek’le ilgili her çalışmaya ve öneriye açığız. Vural Bey’e bu çalışmalarından dolayı da teşekkür ediyorum.İlçe giriş ve çıkışlarına tanıtım totemleri olabilir. Çalışma yapalım.

-İnternet konusunda şikayetler geliyor. Yeni Mahalle dışında da sıkıntı var. Mesela benim evimde de internet bağlantısı yok. Türk Telekom’la şifai görüştük. İşi resmiyete dökelim, yazışmayla durumu iletelim.  

Konuşmaların ardından gündemde yer alan 6 madde ele alındı. Maddelerden 3’ü ilgili komisyonlara havale edilirken 3 madde ise oy birliğiyle meclisten geçti. Serkan KÖSE-Ahmet ÇİLECİ

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İyi Tatiller Çocuklar
İyi Tatiller Çocuklar
Gazeteniz Hendek Şafak'ın 518 ci sayısı çıktı
Gazeteniz Hendek Şafak'ın 518 ci sayısı çıktı