bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

Hendek’te Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, 28 Ekim Cumartesi günü Atatürk Anıtı’na Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı tarafından çelenkler koyularak başlayıp, 29 Ekim pazar günü Hendek Kapalı Spor Salonu’nda çeşitli gösterilerle kutlandı.

Hendek’te Cumhuriyet Bayramı Coşkusu
Hendek’te Cumhuriyet Bayramı Coşkusu
Bu içerik 464 kez okundu.

   

 

Kaymakamlık Makamındaki tebrikleri kabulün ardından Kapalı Spor Salonunda yapılan törene geçildi. Törene, Kaymakam Orhan Burhan, Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Cumhuriyet Başsavcısı Zeynel Abidin Kiraz, Jandarma Komutanı Yzb. Deniz Kün, , İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, İlçe Spor Müdürü Süleyman Akıcı, siyasi parti temsilcileri, gaziler, Sivil Toplum Örgütü temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kaymakam Orhan Burhan ve Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, öğrencileri ve halkı selamladı.

Türkiye Cumhuriyeti millet egemenliğine dayanan, laik, demokratik, sosyal bir hukuk devletidir

Kaymakam Orhan Burhan, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında “  Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve ebedi önderimiz M. Kemal Atatürk, silah arkadaşları, vatan savunmasında ve en son olarak da 15 Temmuz'da kanlı darbe girişimine kalkışan hainlerle tüm varlıkları ile mücadele eden kahraman şehit ve gazilerimizin önlerinde saygı ve minnetle eğiliyorum. Türkiye Cumhuriyetinin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün, Atatürk ilke ve inkılaplarının korunup kollanmasında hepimize sorumluluk düşmektedir. Türkiye Cumhuriyeti millet egemenliğine dayanan, laik, demokratik, sosyal bir hukuk devletidir. Bu yapı 94 yıldır toplumsal barışın, huzurun, temel hak ve özgürlüklerin kaynağıdır. Ülkemizin barışını ve huzurunu bozmak isteyenler kendilerine hedef olarak Türkiye Cumhuriyetini ve onun ülkemize kazandırdıklarını almaktadır.  Bu bağlamda 15 Temmuz'da  FETÖ' cü hainlerce kalkışılan darbe girişiminde ülkemiz ve Cumhuriyetimiz çok büyük bir felaketin eşiğinden dönmüştür. Bundan sonra da benzer şekilde ülkemize ve Cumhuriyetimize yönelecek tehditlere karşı millet olarak her zaman hazırlıklı olmalıyız. Bu gün tüm Türk Milleti olarak biz yalnız yiğitlikte ve savaşçılıkta değil, fikirde ve uygarlıkta da insanlığın şerefiyiz. Belleğimizdeki binlerce yılın anısını taşıyan tarih ve uygarlık layık olduğumuz yeri bize gösteriyor. Oraya yürüyüp yükseleceğiz.  Bu bizim için hem bir hak, hem bir ödevdir. Bu hedef 94 yıldır değişmedi  ve bizler tam bağımsızlık ve demokrasi olan hedefimizin değiştirilmesine asla izin vermeyeceğiz  “ Diyerek, Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

   

 

   

 

   

   

Ödül

Törende öğrencilerin okudukları şiirler, halk oyunları, Güreş İhtisas Kulübü, Muayt Hai Spor Kulübü ve Tekvando Kulübü sporcularının gösterilerinin ardından, çeşitli dallarda yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere de ödüller verildi.

Tören, geçit töreni ile son buldu.

AHMET ÇİLECİ-HENDEK

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HENDEK’TE AĞAÇLAR BUDANIYOR
HENDEK’TE AĞAÇLAR BUDANIYOR
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?