bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

ELEKTRİKÇİ ESNAFINDAN DAYANIŞMA YEMEĞİ

İlçemizin lokomotiv sektörü inşaat, beraberinde yeni iş kolları ile birlikte mevcut iş kollarının genişlemesini getirdi. Elektriğin şakaya gelmeyeceği sözü yemeğe damga vurdu Elektrikçiler odası başkanı Cevdet Karaca'da dayanışma yemeğine gelerek meslek dayanışmasına destek verdi.

ELEKTRİKÇİ ESNAFINDAN DAYANIŞMA YEMEĞİ
ELEKTRİKÇİ ESNAFINDAN DAYANIŞMA YEMEĞİ
Bu içerik 1224 kez okundu.

Daha dün gibi diyebileceğimiz yaklaşık 20 yıl kadar öncesinde ilçemizde bir elin parmaklarını geçmeyen elektrik mesleği dalında faaliyet gösteren zanaatkarların sayısı günümüzde 40’ı aştı. Meslek dayanışmasının önemine dikkat çeken eklektrik mesleğini icra eden zanaatkarlar ilçemizde Tuğra Kafede dayanışma yemeğinde bir araya geldiler.

Elektrik ihmale gelmez, yaşamın yedeği yok

Elektriğin insan yaşamında çok önemli bir yer tuttuğunun altının çizildiği dayanışma yemeğinde elektrik tesisatlarının yetkili kişlere yaptırılmasına vurgu yaparak; “ günümüzde konutlarda kullanılan bir çok cihazlar elektrik enerjisi ile hayat bulmaktadır. Topraklama çok önemlidir asla gözardı edilmemelidir. Bunun yanı sıra elektronik cihazların fazlalığı aşırı enerji çekmekte bu nedenle ister işyeri olsun ister konutlar olsun ihmale gelmez. Yaşamın yedeği yoktur.Babadan kalma, görme işlerin bir kıymeti harbiyesi yoktur. Usulüne uygun tesisiatların çekilmesi hem insan sağlığına hem de enerji tasarrufunda önemli yer tutar.  Bu nedenle tüm meslektaşlarımız yaptıkları işe çok çok dikkat etmelidirler. “sözleri dayanışma yemeğine damga vurdu.

Mesleğin duayenlerinin de hazır bulunduğu yemekte hem tanışma hemde meslek dalında fikir alışverişinde bulunarak güzel bir dayanışma örneği sergilediler.  AHMET ÇİLECİ-HENDEK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERCAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
MERCAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
YAKALA YAKALA BİTMİYOR
YAKALA YAKALA BİTMİYOR