bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

KARGALI MAHALLESİNDE D-100’E GEM VURULUYOR

Çokça ölümlerin yaşandığı D-100 karayolu üzerinde Kargalı mahallesine vatandaşların istediği üst geçit yapımına başlandı.

KARGALI MAHALLESİNDE D-100’E GEM VURULUYOR
KARGALI MAHALLESİNDE D-100’E GEM VURULUYOR
Bu içerik 791 kez okundu.

Hendek D-100 karayolu üzeri Kargalı mahallesinde geçen  (17 Haziran 2016) Ramazan ayında teravih namazından çıkıp evine geçmek için D-100 karayolundan geçmekte olan 75 yaşındaki Osman Şimşek adlı vatandaş bir aracın çarpması neticesinde feci şekilde can vermişti.

Kazanın akabinden kaza mahalline toplanan mahalle sakinleri, Kargalı mahallesinde meydana gelen ölümün son olmayacağını vurgulayarak karayolunu geçici bir süre trafik akışına kapatmışlar bu tür kazaların önlenmesi adına üst geçit yapılamsını istemişlerdi.

Olayların büyümesi üzerine kaza mahalline intikal eden ilçe emniyet müdürü İsmail Baş, trafik akışının normale dönmesini sağlarken kaza mahalline intikal eden dönemin kaymakamı İdris Akbıyık vatandaşlara yaptığı konuşmasında; “ değerli arkadaşlar acınızı anlıyor ve paylaşıyorum. Sayın valimizle ( Hüseyin Avni Coş) konuyu görüştüm ve mahalle sakinlerine üst geçit yapılacağı sözünü benim adınma verebilirsiniz” dediğini aktarmış öfkeli kalabalığı yatıştırmıştı.

Süreç devam etti ve bugün gelinen noktada Kargalı mahallesinde üst geçit yapılması çalışmalarına başlandı. Yakın zamanda faaliyete geçeceği öğrenildi. AHMET ÇİLECİ-HENDEK

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SOFU ISINMA TURUNDA
SOFU ISINMA TURUNDA
2019 Yılının İlk Madalyaları
2019 Yılının İlk Madalyaları