bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

Kula: Muhtarlar silah konusunda iki arada bir derede kalıyor

Tüm Hendek Muhtarlar Derneği Başkanı, Soğuksu Mahalle Muhtarı Dursun Emin Kula, “Biz muhtarlar hem devleti, hem de milleti temsil ediyoruz. Milleti temsil etmezsen sonunda muhtarlık biter. Komşularımıza, ‘Silah atmayla ilgili bir sorun olursa bana gelme’ diyebilmeliyiz” dedi

Kula: Muhtarlar silah konusunda iki arada bir derede kalıyor
Kula: Muhtarlar silah konusunda iki arada bir derede kalıyor
Bu içerik 828 kez okundu.

Düğün magandalarının son olarak Kazımiye Mahallesi’nde elektrik tellerini hedef almasına, gazeteci Serkan Köse sosyal medya üzerinden tepki gösterdi.

“Hani silaha hayır demiştik sayın Emin Kula, muhtarlar ne yapıyor bu konuda örtbas etmekten başka?” şekindeki tepkiye, Kula cevap olarak şu ifadeleri kullandı:  

Silah atılmayacak demedik. Atılmamalı, atmamalıyız dedik. Kaldı ki, kanunlar bu konu ile ilgili açık şekilde yasak olduğunu ortaya koyuyor. Bizler toplumun genel kurallarının içinde silah atılmaması yönünde bir kanaat oluşması için elimizden geleni yapmalıyız dedik. Bu konuda herkes hemfikir sanırım.

Gelelim muhtarlara. Muhtarların toplum gözünde ne iş yaptıkları ya da ne işe yaradıkları, muhtarın toplum gözündeki yeri nedir?

Maalesef seçmeninin istediği yerdedir. Artık sen nasıl yorumlarsın bilemem.

Muhtar örtbas etmeli mi, etmemeli mi?

Biz muhtarlar hem devleti, hem de milleti temsil ediyoruz. Milleti temsil etmezsen sonunda muhtarlık biter. Anlıyacağın iki arada bir derededir muhtar. Bu konuda öncelikle halkımızı, komşularımızı bilinçlendirmeli, bilgilendirmeliyiz.

Hiçbir şey birden bitmez. Bu toplum silahı namus bilir, ancak namusunu herkesin ortasında çıkartır ve tetiğe basar.

Muhtarlar olarak, komşularımıza şunu söylemeliyiz; Eğer bu silah atma ile ilgili bir sorun olursa, bana gelme demeliyiz. En azından ben böyle yaptım.

Sonuç itibariyle en büyük sıkıntı muhtarların seçilmiş olmalarıdır. Sabırla bu konunun hayırlı kısmına doğru mücadele etmeliyiz. Sabırla inançla herkesten katkı ve destek istemeliyiz. İnşallah en kısa zamanda anlamsız silah sesi duymadığımız günleri görebiliriz. Ayrıca ilgine teşekkürler.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HENDEK’TE AĞAÇLAR BUDANIYOR
HENDEK’TE AĞAÇLAR BUDANIYOR
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?