bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

KİMSE ŞAH DEĞİL PADİŞAH DEĞİL

Kimsenin yeri garanti değil!

KİMSE ŞAH DEĞİL PADİŞAH DEĞİL
KİMSE ŞAH DEĞİL PADİŞAH DEĞİL
Bu içerik 843 kez okundu.

İlçemizde belirsizlik devam ediyor

Kasım ayına kadar ilçeler bazında, yılbaşına kadar da ülke genelinde tüm il ve ilçe kongrelerinin bitirileceğini açıklayan Ak parti Sakaraya’da ilginçlikler yaşanmaya devam ediyor.  Bazı ilçe başkanlarının üçüncü dönem başkanlıkları açıklandı, kongreleri yapıldı görevlerine kaldıkları yerden devam ediyorlar.  Bazı ilçelerde ise yaşanan sıkıntılar dolayısı ile farklı kişilerle seçimlere gidildi ve sonlandı.

Buzdağının üstü bu ise altında neler var?

Sakarya’da tüm bu gelişmeler devam ederken buzdağının görünen kısmı kadarı ile Ak parti Hendek ilçe başkanlığı konusunda hayli sıkıntı var. Buzdağının görünen kısmı dedik oradan devam edelim…

Delege seçimleri  partiye emek veren gönül verenleri tatmin etmedi

Hendek ilçemizde delege seçimleri yapıldı. Ak partinin Hendek ilçemizde bu kadar çok yol almasında büyük katkısı olan kurucu delegelerin delege seçimlerinden haberdar edilmeyişi, çok büyük bölümünün delegelikten çıkarılması, doğal delege kabul edilen Belediye meclis üyelerinin delege listesinde yer bulamayışı parti içerisinde büyük sıkıntı yarattı.

Sükut ikrardan mı geliyor?

Öyleki, idddialara göre yeni delege listesinde görev alanların dahi yapılan parti içerisindeki yüz yüze mülakatta ilçe başkanı ve yönetiminden memnun olmadıklarını deklare ettikleri sokak başlarında konuşulur oldu.  Parti müfettişi Düzce milletvekili Ayşe Keşir’e ilçenin yakın geçmişinde myeydana gelen olayların yaşandığının haberleştirildiği gazete küpürleri önüne konuldu. Gazete küpürlerinde neler mi var?  İktidar partisi Ak parti binasının emniyet güçlerinde uyuştucu aranmasından tutun, ilçe başkanının kendi parti mensubu belediye başkanını alınan inşaat harçlarının yüksek oluşu nedeniyle suçlaması gibi konular, zaten iktidarın ensesinde boza pişiren  ilçe MHP yönetiminin ekmeğine yağ sürdü.

Bu sessizlik hayra alamet değil

İlçenin aylardır süregelen ve gündemin ilk maddesini oluşturan başta Cezaevi kurulması, yol kesme eylemleri, çöplük yangını nedeniyle ilçenin zehirli gazlara maruz kalması ve son olarak çöp aktarma tesisinin önünde meydana gelen yol kesme eylemleri, yapılacak ilk yerel seçimlerde dört dönemdir devam eden Ak parti iktidarının sona ereceği, başta Ak partili yöneticiler ve seçmenler olmak üzere ilçe halkının dilinde. İktidar partisi mensubu olarak partisine yapılan suçlamalara sessiz kalması, bırakınız karşı açıklamayı savunmadan bile uzak kalması, ilçede MHP’nin ayak seslerinin duyulması partiye emeği geçenleri endişeye, korkuya ve paniğe sevketti.

Muhtemelen devam edecek sözü ucu açık bir söylem

Son olarak 20 Ekim 2017 tarihinde yapılacağı açıklanan Hendek Ak parti ilçe kongre tarihinin ileri bir tarihe bırakılması, il genelinde ilçe başkanlıkları adaylıkları konusunda yaşanan çalkantılar sonrasında kimin ilçe başkan adayı olacağı açıklanırken  Hendek ilçe başkan adayının resmi olarak açıklanmayıp sadece (muhtemelen devam edecek) denilerek kendi dilek ve temennilerinin istikametinde yapılan açıklama ne Ak partili delegeleri ne de bu partiye emek vermiş, gönül vermiş insanları tatmin etmedi.

Nihayetinde  süreç içerisinde  6 ilçede ilçe kongreleri yapıldı ve gelinen bu noktada il genelinde  tarihleri açıklanmış ilçe kongreleri genel merkez talimatı ile ileri bir tarihe ertelendi. Genel merkezden yapılan açıklamaya göre MYKY tarafından yeni bir seçim takvimi belirleneceği açıklandı.

Kimsenin yeri garanti değil

Hülasa, her zaman söylediğimiz gibi AK Partinin siyasetine şeytanın bile aklı ermez. Bilinen bir gerçek var ki gerek genel seçim olsun gerek yerel seçim olsun Ak partiye verilen oyların müsebbibi tek başına Recep Tayyip Erdoğan’dır. Şu halde geçmiş seçimlerde alınan oyların yüksekliği ve sürekliliğinden kimse kendine pay çıkarmasın. Biliyoruz ki genel merkez kimi aday gösterir ise tüm partililer buna rıza gösterir ve biat ederler.

Haaa unutmadan ifade edeyim kimse  dünkü Urfa Belediye başkanı , bugünkü tarım bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba değil. Bu pencereden bakıldığında  ( ben çıraklık ve kalfalık dönemimi tamamladım ustalık dönemine hazırım) açıklaması kimsenin yerini garanti etmiyor.

Sözümüzü ünlü düşünür Mevlana’nın sözüyle bitirelim.

Görelim Mevlam neyler, neylerse güzel eyler…

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İyi Tatiller Çocuklar
İyi Tatiller Çocuklar
Gazeteniz Hendek Şafak'ın 518 ci sayısı çıktı
Gazeteniz Hendek Şafak'ın 518 ci sayısı çıktı