bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

ÖNEMLİ OLAN HENDEK’DEKİ HIYARARŞİK YAPIDIR

Biz işimizi seviyoruz. Haberde detay= BİZİM HENDEK... HALKIN MECLİSTEKİ GÖZÜ, KULAĞI... Hendek Belediye Meclisi olağan Ekim ayı toplantısını sitemizden detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Hendek Belediyesi olağan Ekim ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı İrfan Püsküllü başkanlığında toplandı. 7 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda 4 madde oy birliği, 3 madde ise oy çıkluğu ile kabul edildi. Meclis üyesi Şişman, 2 ve 3 cü maddelere red , 4 üncü maddede ise tarafsız kaldı.

ÖNEMLİ OLAN HENDEK’DEKİ HIYARARŞİK YAPIDIR
ÖNEMLİ OLAN HENDEK’DEKİ HIYARARŞİK YAPIDIR
Bu içerik 913 kez okundu.

Hac farizasını yerine getiren MHP Meclis üyesi Hüdaverdi Bahadır, tüm meclis üyelerine ve meclisi takip eden daire personeli ve misafirlere hurma ikramında bulundu.  Meclisin açılını yapan başkan Püsküllü,  Hüdaverdi bahadır’a yaptığı hac farizasının hayırlı olmasını dileyerek başladığı konuşmasında; “ 1 Ekim yaşlılar haftasını kutluyor ellerinden öpüyoruz.  Bu hafta da camiler ve imamlar haftası olması dolayısı ile tebrik ediyorum.” Dedi ve gündemin 7 maddesini meclis gündemine sunmasının ardından, MHP grup sözcüsü Hüdaverdi Bahadır’a söz verdi.

İyi ve güzeli tebrik eder kötüyü eleştiririz

Meclis gündemi öncesinde söz alan MHP grup sözcüsü Hüdaverdi Bahadır;  meclisi sevgi ve saygıla selamlamasının ardından; Bahadır üç konuyu meclise taşıyarak partisin görüşlerini ifade etti.

1-“  Fen işlerinin yaptığı sıcak asfalt çalışmalarından ötürü MHP grubum ve şahsım  adına teşekkür ediyorum. Evet, biz muhalefette yapacağız ama yeri geldiğinde doğru yapılan işleride ttakdir ve tebrik etmemiz gerekir.

2- Gündemde yer alan  bütçemizin gerçekleşmesinden yanayız. İnanıyoruz ki toplanan gelirler hizmet olarak ilçe halkına dönüyor ancak paranın toplanmasının daha şeffaf olmasını arzuluyoruz.

3-İlçemiz merkezinde bulunan açık otopark alanı maalesef bazılarının galerici alanı haline getirilmiş. Söylediğimizde ( ben para ödüyorum) diyorlar ancak burası oto park mı? Galerici dükkanı mı? Diye sorarak; “  arkadaşlar bu konuyu ele alalım ve çözüm noktasında gayret gösterlim. Vatandaş galericilik yapacaksa araçlarını kendi galerisinde sergilesin. Özellikle Salı günleri bu işgal oluyor ki ilçenin en yoğun trafik akışının sağlandığı gündür.  Meclis üyeleri olarak bu konuda sizlerden destek bekliyorum” dedi.

    Şişman, meclisin bilgilendirilmesini istedi

   Daha sonra söz alan meclis üyesi Şişman, yeni imar harçları bedellerinin çevre ilçelerden yüksek olduğunu dikkat çekti.  Hurda araç fiyatlandırmasında çelişkiler olduğunu dile getiren Şişman son olarak Cezaevi konusunda şimdiye kadar yapılan çalışmalarla ilgili meclisin bilgilendirilmesini istedi. Gündem dışı konuşmaların sonlanması ile  söz alan meclis başkanı Püsküllü;  yapılan gündem dışı konuşmaları yanıtladı.

PÜSKÜLLÜ HER SORUYA AYRINTILI CEVAP VERDİ

 

5 yıl içerisinde ilçede asfaltsız yer kalmayacak

 Sıcak asfalt konusu:  Püsküllü;   “bu yıl Büyükşehir belediyemiz tarafından 60 bin ton, Hendek belediyesi olarak ta biz aynı oranda sıcak asfalt döktük. Büyükşehir Belşediye başkanımız ufak bir cerrahi operasyon geçirdi kendilerine  geçmiş olsun diyor acil şifalar diliyoruz” dedi. İnşallah  5 yıl içerisinde  ilçede sıcak asfaltı olmayan yer, yol kalmayacak ve bizler çıkıp muhtarlarımıza ( sıcak asfalt istemiyor musunuz? Diye soracağız latifesinde bulunarak; köyden mahalle statüsüne geçen yeni mahallelerimizin muhtarları biraz daha sabırlı olmalıdırlar” dedi.

Paranın tahsilatında  şeffaflık: Püsküllü; “ biz göreve geldiğimizden beri  en çok dikkat ettiğimiz konu bahsettiğiniz konudur ve Hendek Belediyesini Türkiye’nin en şeffaf belediyesi yapmanın gayreti içerisindeyiz. Bir anda her şey değişmiyor. İnşallah en kısa zamanda Hendek Belediyesi ve kendisine bağlı kuruluşların ( Himpaş) her türlü hesap verme konusunda açık olan bir belediye yapmanın gayreti içerisinde olacağız.”dedi.

İmar harçları ve şerefiye bedelleri;  Püsküllü; “ Yeni çıkan kanun çerçevesinde KSS ve  OSB’lerden belediyelerin aldıkları emlak vergilerini alamıyoruz ve dolayısı ile çok ciddi maddi kaybımız var. Bu durum ister istemez bütçemize de yansıyor. “dedi.

Püsküllü; “  komisyonumuz tarafından görüşülen bu konu nihayete erdirildi bundan böyle her müteahhit ve vatandaşımız ne kadar harç parası ödeyecek bu listelendi. Ahmete ayrı, Mehmete ayrı bir durum söz konusu değil. İmar haçlarının yüksek olduğunu ifade ettiniz, evet yüksek olabilir ama şunu unutmayalım ki, geliri olmadan Belediye ne yapabilir? Şu an baktığımızda Belediyemizin en büyük geliri inşaat harçlarından oluşmaktadır. Bazı özelliği olan binalardaki harç fiyatları farklı.

Otopark mı, galeri sahası mı?: “Meclise taşınan bu konu benimde dikkatimi çekiyor. Belki kapalı Pazar günü olabilir.Ancak ne olursa olsun böyle bir şey kabul edilemez. Biz otoparkın vatandaş tarafından otopark olarak kullanılmasından yanayız. Ne olursa olsun biz buna kesinlikle göz yumamayız. Herkers görevini ona göre yapsın. Oranın galericilerin alanı haline getirilmesini istemiyoruz. Resmini çekin ve gerekli işlemleri yapın” diyerek Belediye personeline talimat vererek bu durumun önlenmesini istedi.  

İLÇEMİZİN ÖNCELİKLİ KONUSU HIRARŞİK YAPIDIR

Cezaevi konusunu rafa kaldırmadık, takipçisiyiz

Konuşmasına devam eden meclis başkanı Püsküllü  “aslında esas önemli konu hıyararşik düzen”diyerek gerek geçmişte gerekse günümüzde meydana gelen sıkıntılarda tek vücut olabilmeyi başarmıştır. Buradan  tüm siyasi parti başkanlarımıza, STK temsilcilerimize, ilçemizin büyüklerine teşekkür ediyorum.”diyerek konuyu ilçenin gündemini işgal eden Cezaevi konusuna getirdi. Püsküllü; “ bahse konu olan KYK alanının eğitim yuvası olmasından yanayız. Valimize, Başsavcımıza ve hatta bakanımıza  topladığımız imzaları teslim ettik ve yaşanan durumu anlatarak, ( cezaevine karşı değiliz ancak yerleşim birimi içerisinde kalan alanın konjektürel olarak cezaevi olmasına karşıyız) dedik. İlçe dışarısında yapılmasına bir sözümüz yok. İlçemizin sanayisi ve eğitim alanındaki başarısıyla ön plana çıkan bir ilçe olduğunu, cezaevi ile anılmak istemediğimiz  ifade ettik. Buradaki bina boşaltıldı, neden boşaltıldı, nasıl boşaltıldı bakanlıkta bunu araştırıyor. Bununla alakalı olarak önümüzdeki hafta tekrar hem bizim partimize mensup milletvekillerimiz hem de MHP ve CHP Sakarya millertvekillerimizle birlikte Ankara’ya giderek  bu işin karşısında olduğumuzu belirteceğiz. Tabi tüm bu gelişmeler karşılıklı nezaket kuralları içerisinde sürdürülecek.”bilgisini paylaştı.

   Püsküllü, 80.000 nüfusa ulaşan ilçemizde emniyet güçlerimizin personel olarak sayısal azlığına rağmen ilçemizde huzur ve barış ortamı mevcut. Bunu en güzel  yaşanan Suriyeli mülteciler konuısunda yaşandı.  Hendek her zaman gerekli hassasiyeti gösteriyor. Biz Cezaevi konusunu kapatmadık, yapılmaması yönünde gayretlerimiz devam ediyor.”şeklinde meclisi bilgilendirdi.

Konuşmaların ardından gündem maddelerinin oylanması ile Ekim ayı olağan meclis toplantısı sona erdi.

NOT: Sitemizdeki haberleri kopyala yapıştır yöntemi ile emek hırsızlığı yapanlara duyurumdur.  İsteyen alsın LİNK vermek koşuluyla kullanabilir. En azından haberde hiç bir dahli olmayan muhabirlerinin isimlerini yazmazlar inşallah.

AHMET ÇİLECİ-HENDEK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaçak içki operasyonu
Kaçak içki operasyonu
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?