bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

15 TEMMUZ GAZİSİ O UNUTULMAZ GECEYİ ANLATTI

15 Temmuz darbe girişiminin unutulmaması ve demokrasi zaferinin okul öğrencilerimize en güzel şekilde aktarılması amacıyla Rasim Paşa Kültür Merkezi’nde ´Kahramanlar Aramızda´ konferansı düzenlendi.

15 TEMMUZ GAZİSİ O UNUTULMAZ GECEYİ ANLATTI
15 TEMMUZ GAZİSİ O UNUTULMAZ GECEYİ ANLATTI
Bu içerik 644 kez okundu.

15 Temmuz Gazisi Üzeyir CİVAN´ın konuşması olarak katıldığı konferansa Hendek Kaymakamı Sayın Orhan BURHAN, Belediye Başkan Vekili Sayın Sinan BAYLAN, İlçe Mili Eğitim Müdürü Sayın Sabri DOĞAN, daire amirleri,  Hendek Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri katıldı.

15 Temmuz gecesi yaşananları paylaşan Gazi Üzeyir Civan;

"Gişelere geldiğimiz esnada silah sesleri geliyordu. İnsanlar tekbir getiriyordu. Vatandaşlar polislerle birlikte hainlere karşı direniyordu. Ben de o esnada ateş hattına gidip o kardeşlerimize yardım etmek istedim. Belki bu insanlar darbe yaptıklarının ve vatanlarına ihanet ettiklerinin farkında değillerdir diye düşündüm. Onları uyarmak ve uyandırmak için yüksek bir yere çıkarak ´Asker polis kardeştir´ diye slogan attım. Kardeşin kardeşi vurmasına engel olmak için çaba gösteriyorduk. Ben yolun ortasına gelmiştim ki kafamı kaldırdığım esnada askerlerin mevzi değiştirdiğini gördüm. Onları uyarmak için iki elim havada üzerlerine koşarak gittim. Sonrasında kendimi emniyete almak için yere uzandım ve az bir süre sonra bir baktım sağ elimde şarapnel parçasına benzer bir şey gördüm. Sol kolumu havaya kaldırmak istediğim esnada ise bir ağırlık hissettim. Bir de baktım ki o esnada sol kolum sarkıyordu."

Civan, koluna ilk müdahaleyi yanındaki vatandaşların yaptığını ve o sırada kelime-i şehadet getirdiğini kaydetti.

O gün, vatan, millet ve bayrak için sokaklarda olduklarını vurgulayan Civan, şöyle konuştu:

"Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun ki bir başkomutan edasıyla milletimizi sokağa çağırarak vatanımız üzerinde düzenlenen oyunu o hainlerin kursaklarına bırakmasına vesile oldu. Biz sokaklara çıkarak düşmanı Allah´ın yardımıyla perişan ettik. Allah, Bedir Savaşı ve Uhud Savaşı´nda olduğu gibi melekler ordusuyla bize yardımda bulunuyordu. Bizler o gün sokaklara çıkan vatan evlatları olarak onurlu bir mücadele verdik. Kurtuluş Savaşı´ndaki gibi vatanımızı ve milletimizi korumak için sokaklardaydık. Aynı şey olsa yine seve seve sokaklara çıkıp mücadelemize devam ederiz." dedi.

Program Gazi Üzeyir CİVAN´a verilen hediyeler ile son buldu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaçak içki operasyonu
Kaçak içki operasyonu
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?