bizimhendek.com
Advert
Advert

BABAOĞLU GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

Hendek MHP İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu, teşkilat binasında gündemi değerlendirdi.

BABAOĞLU GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ
BABAOĞLU GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ
Bu içerik 771 kez okundu.

Babaoğlu, 5 başlık adı altında yaptığı basın açıklamasında;

-Pazaryerinde esnafın zabıta memurlarına saldırması

Babaoğlu; “Geçen hafta ilçemiz pazaryerinde yaşanan üzücü olayları tasvip etmiyor, olaya karışanları kınıyor ve tekrarını ilçe halkı olarak istemediğimiz kamuoyumuzla paylaşıyoruz.”  Alınan kararlardan haberdar olduklarını belirten başkan, kararların takipçisi olduklarını söyledi. Olayın adli makamlara taşındığını ifade eden Babaoğlu; “ Sebebi ne olursa olsun Zabıta teşkilatımıza yapılan saldırı tasvip edilemez.Türk adaletinin vereceği karara güveniyoruz” dedi.

-İlçemizdeki çöplük sahası

Babaoğlu, “Mevcut çöplük sahasının kapatılacağı, ilçemiz Büyükdere mahallesinde çöp aktarma tesisinin yapımına başlandığı, yerinin doğruluğu yanlışlığı tartışılır. Belediyemiz yetkililerince yaklaşık bir ay kadar önce gerek basın gerekse sosyal medya üzerinden  vahşi çöp depolamanın sona erdiği, bundan böyle sahaya çöp dökülmeyeceği, sahanın metan gazı çıkması için bacalandırılmasının ardından üzerinin toprakla örtülüp süreç içerisinde yeşil alan olarak düzenleneceğinin duyurulmasının hemen ardından  mahalle sakinlerinin yolu keserek  eylem yapmaları, bu eylemde geçiş yapmak isteyen İtfaiye ve ambulans araçlarının geçmesinin engellenmesi, kargaşa ortamı yaratılmasını bende dahil olmak üzere Hendek halkı anlamış değil. Burada eylemi kim çıkarır, neden çıkarır? Sorusunu sorarak, “bunların arkasında kimlerin olduğunu kolluk kuvvetlerimizin konuyu tekrardan araştırmasını istiyoruz” dedi. Babaoğlu, çöplükteki eylemin sadece başlı başına çöplüğün kapatılması olayı olduğunu düşünmüyorum. Burada bir provokasyon var. Burada Hendek’in gündeminin değiştirilmek gündemin başka yerlere çekilmek istendiği ile alakalı endişelerimiz var. O gün bu gündem neydi? Cezaevi… İkincisi ise bizimde yerinin yanlış olduğunu söylediğimiz Büyükdere mahallesi sınırları içerisine kurulma aşamasında olan çöp aktarma istasyonuydu. Çöplük alanda çıkartılan ve ilçe halkının üç gün zehir  soluduğu çöplük yangını gündemi değiştirdi. Bu eylemi çıkartanlara, bu yangını çıkartanlara bilsinler ki Hendek halkının hakkı helal değildir. Bu işin içinde kimin parmağı varsa hepsini şiddetle kınıyoruz. Kolluk kuvvetlerimizden işin detayı inmelerini bekliyoruz” dedi.

-Çamlıca yeni güzergahı ve Çakallık mahallesindeki köprü

Büyükşehir Belediyemiz tarafından Gökçekoğlu rampasından başlayıp Kardelen su fabrikası yanından devam ederek otoban bağlantı yoluna kadar uzanan yolun sıcak asfalt ile kaplanmasından büyük memnuniyet duyduk. Güzergahta yol genişleme çalışmalarını ve yol dolgularını bila bedelsiz olarak yapan meclis üyemiz Hüdaverdi Bahadır’a da teşekkür ediyoruz. Bu anlamda partimizin buradaki katkıları tartışılmaz.”diyen Babaoğlu, sitemini de dile getirdi. Büyükşehir Belediyesi  yol güzergahında köprüler inşa etti. Çakallık mahallemizdeki köprüde bu anlamda yıkılarak geniş bir şekilde yapıldı. Ancak yol güzergahı ana yola bağlanmadı. Bu idarenin aldığı bir karardır, saygı duyuyoruz. Madem bağlanmayacaktı bu köprü yıkılıp neden 1,5 milyon lira masrafla yenisi yapıldı? Birisi çıksın bunu izah etsin. Devletin malı da deniz değil”dedi.

-Hendek’e hizmet edenlerin Hendek ile söz söyleme hakkı vardır amma

Cezaevi konusunda geçen hafta Hendek Belediye meclisinde yapılan toplantıda belediye başkanımızın yanında yer alan eski belediye başkanı Ali İnci, oturmuştu. Vatandaşımız bize soruyor . Ali İnci, belediye başkanı değil, milletvekili değil peki orada hangi sıfatla oturdu? Bizde buna karşılık vatandaşlarımıza  (Ali İnci o toplantıda Kent Konseyi Başkanı sıfatı ile oturdu. ) diyoruz. Bende buradan söylüyorum. Belediye başkanlığından istifa etmişsiniz. Kısa dönemde olsa milletvekilliği yapmışsınız. Şimdi Kent konseyi başkanlığı bu makamlardan daha mı vazgeçilmez, daha mı önemli bir makam? Ve niçin hala Kent Konseyi başkanlığında ısrar ediyorsunuz? Ali başkana yakışacak şekilde Kent Konseyi başkanlığından istifa etmesini, bu ilçenin Belediye başkanı olan kişinin Kent Konseyi başkanı olarak bu çalışmaların içerisinde olmasını buradan siz basın mensupları aracılığı ile hemşehrilerimle paylaşıyorum ve sayın Ali İnci’den Kent Konseyi başkanlığından istifa edip normal bir vatandaş olarak ilçe halkının arsında yerini almasını bekliyorum.

-Cezaevi konusu

Bir daha  da bu konuyu gündeme getirmeyeceğim diyen Babaoğlu, ilçemizde kurulması planlanan  yarı açık cezaevi konusunda da şunları söyledi. Babaoğlu; “ Halkımızın büyük kesiminin karşı çıktığı, yanlış anlamayın, cezaevine karşı çıktığımızdan değil, cezaevi bir ihtiyaçtır. Ancak biz belirlenen yerin uygun olmadığını, Sakarya’nın başka ilçelerinde yapılmasının daha uygun olacağını,bizim asıl itirazımız buranın bir eğitim kurumu olarak faaliyet göstermesidir. Yetkililerin bu yurt binalarının hangi şartlarda hangi gerekçelerle boşaltılarak  boşluğa terk edildiğini, sonraki süreçte cezaevi olması konusunda birilerinin baskı oluşturduğu konusunda dikkat çekmeye çalıştık. Cezaevine halen karşı olduğumuzu bununla ilgili olarak milletvekili ve bakanlık seviyesinde halen girişimlerimizin sürdüğünü ilçe halkımızın bilmesini isterim. “dedi. Babaoğlu, bugün itibarı ile her ne kadar dönüşünün olmadığı gibi görünüyor olsa da  Türkiye’de her şeyin geri dönüşümünün olabileceğini  ve bir imzaya baktığını da biliyoruz. “ diyerek mesaj vermek istediğini belirtti.

Dönüşü olmayan hiçbir yol yoktur

Babaoğlu  mesajında; “ sayın Ak parti ilçe başkanına, sayın Belediye başkanımıza ve Ak partiye gönül vermiş  tüm partili partisiz hemşehrilerimize sesleniyorum. Dönüşü olmayan hiçbir şey yoktur. Türkiye Cumhuriyeti yasa ve kanunlarının el verdiği şekliyle bu işin halen dönebileceğini, bununla ilgili bize somut olarak cezaevi düşünülen yeri eğitim yuvası haline getirdikleri takdirde kendilerine yine sizlerin huzurunda teşekkür edeceğim ve Hendek halkının da kendilerini hiçbir zaman unutmayacağını  deklare ediyorum” dedi.

Hendek’in menfaatine herkes ile birlikte hareket edebiliriz

Babaoğlu son olarak, Hendek’in menfaatine olan her konuda Belediye başkanıyla, tüm siyasi ilçe başkanlarıyla bir ve beraber hareket edebiliriz. Teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

AHMET ÇİLECİ-HENDEK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SÜT VERİMİ NASIL ARTIRILIR?
SÜT VERİMİ NASIL ARTIRILIR?
GAZİANTEP’E HENDEK DAMGASI
GAZİANTEP’E HENDEK DAMGASI