bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

YAŞLILARIMIZIN GÜNÜNÜ KUTLUYORUM

Hendek Kaymakamı Orhan Burhan yaşlılar haftası VE Camiler haftası dolayısı ile yayınladığı mesajında;

YAŞLILARIMIZIN GÜNÜNÜ KUTLUYORUM
YAŞLILARIMIZIN GÜNÜNÜ KUTLUYORUM
Bu içerik 496 kez okundu.

Kültürel değerlerimizi, örf ve adetlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan, üzerimizde büyük emeği olan yaşlılarımız, toplumumuzun en önemli zenginlik kaynaklarından biridir.

         Yaşlılarımız, yaşanmışlıklarıyla geçmişimiz; örnek aldığımız tecrübeleriyle geleceğimizdir. Ömürlerinin en verimli, en üretken yıllarını ülkesine ve milletine hizmet ederek geçiren ve kazandıkları hayat tecrübeleriyle bizlere yön gösteren büyüklerimiz, hayatlarının bu döneminde bekledikleri ilgi, şefkat ve huzuru fazlasıyla hak etmişlerdir.

 Bizleri yetiştiren, koruyup kollayan değerli büyüklerimizin ihtiyaç duydukları bu dönemde, yaşama sevinçlerini kaybetmeden, sağlıkla huzur içinde yaşamalarına katkı sağlamak, hak ettikleri saygı ve sevgiyi eksiksiz bir biçimde göstererek gönüllerini hoşnut tutmak, hayatlarını kolaylaştırmak hepimizin öncelikli görevlerimizden biridir. Çeşitli sebepler ve imkansızlıklar nedeniyle ailelerinden ve evlatlarından bu hizmeti alamayan yaşlılarımıza da devletimiz sahip çıkarak en iyi koşullarda bakımlarını yapmaktadır.

 Bu duygularla tüm büyüklerimizin 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü'nü kutluyor, ömürlerinin her gününü, her dakikasını sağlıkla, mutlulukla yaşamalarını dileyerek, saygılarımı sunuyorum.

 

CAMİLER HAFTAMIZ KUTLU OLSUN

 

 Camilerimiz, dini ve milli kültürümüzden ayrı düşünemeyeceğimiz değerlerin başında gelen birer eğitim yerleridir. Mensubu olduğumuz İslam dini; kardeşlik, eşitlik, yardımlaşma ve karşılıklı fedakarlık üzerine kurulmuştur. Camilerimiz zengin-fakir, köylü-şehirli, amir-memur, resmi-sivil, yaşlı-genç, yerli-yabancı, ayırt etmeksizin herkesi bünyesinde toplayan mekanlardır. Camilerde; insanlarımıza her türlü kötülüklerden uzak durulmasının yanında, iyilik ve güzellikler, vatan-bayrak-ezan, anne-babaya, öğretmene ve Kur-an" a sevgi ve itaat anlatılır.

Camilerimiz; aynı safta omuz omuza namaz kıldığımız, üzüntülerimizi gidereceğimiz, birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik duygularımızı, hoşgörü anlayışımızı güçlendirdiğimiz mekanlardır. Bugüne kadar cami yaptıran ve yapımında, onarımında emeği geçen, minber ve kürsülerde halkımıza hizmet veren ve ahirete intikal eden değerli vatandaşlarımızı rahmetle anar, ilçemizde özveriyle görev yapan tüm vaiz, imam hatip ve diğer din görevlilerimizin "Camiler ve Din Adamları Haftası"nı kutlar sağlık ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini dilerim.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaçak içki operasyonu
Kaçak içki operasyonu
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?