bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

HENDEK’TE ESNAF-ZABITA KAVGASI EM.MÜDÜRÜ OLAY MAHALLİNDE

Salı pazarının gerçekleştiği Ticaret Merkezinde esnaf ile zabıta kavgasını emniyet güçleri önledi.

HENDEK’TE ESNAF-ZABITA KAVGASI EM.MÜDÜRÜ OLAY MAHALLİNDE
HENDEK’TE ESNAF-ZABITA KAVGASI EM.MÜDÜRÜ OLAY MAHALLİNDE
Bu içerik 4090 kez okundu.

 

İlçemiz halkının nezih ve temiz bir ortamda Salı pazarı haftalık alışveriş yaptığı Hendek Ticaret Merkezinde  Esnaf-Zabıta kavgası  pazaryerinde  alışveriş yapan vatandaşların da tepkisini çekti.

    Uyarıda bulundu ölümle tehdit edildi

 İddialara göre pazaryerinin giriş kapısını ürün dolu çuvallarını koyması buna mukabil olarak görevini icra eden zabıtanın kaldırması yönünde esnafa uyarıda bulunması kavganın fitilini ateşledi. Küfür,yumruk ve tekmelerin uçuştuğu kavga emniyet güçlerinin zamanında müdahalesi ile son buldu. Hendek Belediye zabıtası kendilerine saldıran guruptan şikayetçi oldu ve kavgaya karışan gurup kamera görüntülerinden bir bir tespit edildi ve ifadeleri alındı. Kavga mahallinde emniyet güçlerinin bulunduğu ortamda kavgaya sebep olan esnafın zabıta müdürünü ölümle tehdit etmesi   tepki topladı.

    Vatandaştan boykot çağrısı

    Pazartesi günü Karasu pazaryerinde meydana gelen esnaf-zabıta kavgasının bir benzerinin ertesi günü Hendek’te cereyan etmesi oldukça manidar.  Sinkaflı küfürlerin havaya uçuştuğu pazaryerinde alış verişlerini yapmakta olan ve yaşananlara birebir şahit olan vatandaşlar kavgaya sebep olan esnafın ve o esnafa yardım eden  (yaklaşık 15-20 kişi) arkadaşlarının açtıkları sergilerden alışveriş yapmayacaklarını söylediler.

   

     Esnafın zabıtaya saldırmasının hiçbir haklı gerekçesi olamaz

    Bazı vatandaşlar da esnafın zabıtaya saldırmasının kabul edilemez olduğunun altını çizerek; “ zabıta uyarı görevini yapıyor aldığı karşılık küfür ve yumruk. Velev ki zabıta haksız olsa bile bu durum esnafın yaptığına haklılık kazandırmaz. O zabıtanın ita amiri vardır durum ona bildirilmelidir. Aksi takdirde gücü yeten yetene olacak ise kanun gücüne ne gerek var? “ diyerek  konunun belediye meclisine taşınmasına ve kavgaya neden olan esnafın cezalandırılması noktasında adım atılması gerektiği fikrinde birleştiler. 

AHMET ÇİLECİ-HENDEK

NOT: KAVGANIN GÖRÜNTÜ VİDEOSUNU FACEBOOK ÜZERİNDEN ahmet çileci adresinden izleyebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İyi Tatiller Çocuklar
İyi Tatiller Çocuklar
Gazeteniz Hendek Şafak'ın 518 ci sayısı çıktı
Gazeteniz Hendek Şafak'ın 518 ci sayısı çıktı