bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

Beden Atölyesi Spor Kulübü açıldı

Cimnastik, yüzme, basketbol ve voleybol olmak üzere 4 branşta 03-14 yaş arası çocuklara hizmet verecek olacak Beden Atölyesi Spor Kulübü, Cimnastik öğrencileri ve aileleriyle biraraya geldi. Spor Kulübünde ayrıca Türkçe, İngilizce, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler derslerinde destek olunacağı gibi üye sporculara ücretsiz gitar kursu da verilecek.

Beden Atölyesi Spor Kulübü açıldı
Beden Atölyesi Spor Kulübü açıldı
Bu içerik 786 kez okundu.

“Her yaşta spor”

 

Beden Atölyesi’nin günümüzün yeniliklerine göre gelişen ve değişen dinamikleriyle “Her Yaşta Spor” algısının öncüsü olup; çocukları “hareket” ile tanıştırmayı hedeflediğini söyleyen Beden Atölyesi Spor Kulübü Başkanı Rıza Yetim, “Sağlıklı, özgüvenli, sosyal başarı için çalışmayı seven yeni jenerasyonlar yetiştirmek için açmış olduğumuz kulübümüz Hendek’te büyük bir ihtiyaç olan 03-14 yaş grubunun spor eksiğini kapatacak”dedi.

 

Mutlu bir nesil için spor

Gelişmiş ülkelerde çocukları ve gençleri tehdit eden uyuşturucu maddelerin artık ülkemizin gençlerini de tehdit ettiğini belirten Beden Atölyesi Spor Kulübü Yöneticisi Rıza Yetim “Tüm bu olumsuzluklar ve zararlı alışkanlıklardan çocuklarımız ve gençliğimizi korumamız için eğitimde sporun yeri çok önemlidir. Sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir nesil için spor kaçınılmaz bir araçtır” diye konuştu.

 

Obeziteye Dikkat!

 

Spor Akademisi mezunu hocalar tarafından cimnastik, yüzme, basketbol ve voleybol dersi verileceğini söyleyen  Yetim, “Teknolojinin gelişmesi ile evlerde ve internet salonlarında bilgisayar, tablet, akıllı telefon başında çocukların geçirdiği zaman sağlıklarını, zeka gelişimlerini, sosyal hayatlarını, eğitimlerini aksatmaktadır. Bu jenerasyon çocuklar obezite, diyabet, çeşitli bağışıklık sistemi hastalıkları, hatta hipertansiyon tehdidi altında. Aileler mutlaka çocuklarını spora yönlendirmeli”dedi.

 

bedenatolyesi.org

 

Spor eğitiminin ana okullarından başlayıp üniversite yıllarına kadar devam ettiğini anlatan Rıza Yetim, her yaş grubunda spor eğitim modelinin farklı olması gerektiğine vurgu yaptı. Beden Atölyesi Spor Kulübü kayıtları Hendek Atatürk Spor Salonu’nda yapılmak olup telefonla bilgi almak isteyenler 0 530 794 84 00 no’lu telefondan ulaşabilirler. Ayrıca www.bedenatolyesi.org sitesinden de ayrıntılı bilgiye ulaşabilirler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaçak içki operasyonu
Kaçak içki operasyonu
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?