bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

ÇÖP İSYANI YOL KAPATTIRDI

Nuriye mahallesi halkı çöplüğün kaldırılmasını istiyor. Nuriye mahalle muhtarı Ali Kılnaz ve Belediye Başkan yardımcısı Abdullah Bozalan öfkeli vatandaşları ikna edemedi.

ÇÖP İSYANI YOL KAPATTIRDI
ÇÖP İSYANI YOL KAPATTIRDI
Bu içerik 1576 kez okundu.

     

 

Buraya çöp dökülmesine müsaade etmeyeceğiz

    Uzun yıllardır Nuriye mahallesi Nuriye kabristanlığı karşısındaki alana vahşi çöp depolayan Hendek Belediyesine karşı tavır sergileyen mahalle sakinleri artık bıçağın kemiğe dayandığını, kanser hastalığının çoğaldığını iddia ederek “ buraya bundan böyle çöp dökülmesine izin vermeyeceğiz” diyerek çöplük sahasının kapısını kilitleyerek çöp araçlarının çöp dökmelerine müsaade etmediler.

 

   

     Verilen sözler tutulmadı belediyeye güvenmiyoruz

    Kadın, erkek ve çocuklardan oluşan mahalle sakinleri kendilerine defalarca tarih ver çöp dökmeyeceklerinin sözünü verdiklerini iddia eden mahalle sakini  vatandaş Ahmet Çilingir “ 2016 yılbaşı itibarı ile çöplük kalkacak bir daha çöp dökülmeyecekti. 2017 yılı bitiyor verilen sözlerde kimse durmadı. Belediye yetkililerine güvenimiz yok. Kokudan duramıyor sinekten boğuluyoruz. Geçen sene Ramazanda kapatacağız dediler kapatmadılar, kurbanda kapatacağız dediler kapatmadılar. Yılbaşına kadar kapatacağız dediler aha geldi ikinci yılbaşı ortada hiç bir şey yok. Verem olduk kanser olduk  biz insan değil miyiz?” diyerek çöp dökülmesine müsaade etmeyeceklerini söylediler.

    Yerden göğe haklısınız bizler sizin yanınızdayız

    Nuriye mahallesindeki çöp dökme alanına gelen Hendek Belediye Başkan yardımcısı Abdullah Bozalan,  öfkeli kalabalık ile konuştu. Bozalan; “ ben 15yıldır Hendek Belediyesindeyim. Sizler şikayetlerinizde, sitemlerinizde yerden göğe haklısınız. İçinizde her kim isterse gelsin benimle yapılan aktarma tesisini göstereyim. İki aya kalmaz bir daha buraya çöp dökülmeyecek.” Sözlerine cevap veren mahalle sakini; “bak başkan senin evinin önüne bir kamyon çöp dökelim bakalım ne kadar dayanabileceksin biz bu pisliği ve kokuyu yıllardır çekiyoruz.” Diye söylendi. Bu söylem karşısında vatandaşa hitaben; “ değerli abim ben, biz, belediye hepimiz senin yanındayız. “diyerek gönül almaya çalışan başkan yardımcısı Bozalan, vatandaşları ikna edemedi. Çöplük alanına çöp araçlarının sokulmaması üzerine araçlar Hüseyinşeyh istikametine devam ettiler. AHMET ÇİLECİ - HENDEK

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERCAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
MERCAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
YAKALA YAKALA BİTMİYOR
YAKALA YAKALA BİTMİYOR