bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

HENDEK İMAM HATİP LİSESİ MARKA YOLUNDA

İlçemizin son yıllarda gerek sosyal, sportif başarılarıyla gerekse TEOG başarılarıyla il genelinde adından söz ettiren ve adeta bir marka haline gelen okulu tepecikteki Hendek İmam Hatip Ortaokulu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Yabancı Dil Ağırlıklı Proje okulu seçildi.

HENDEK İMAM HATİP LİSESİ MARKA YOLUNDA
HENDEK İMAM HATİP LİSESİ MARKA YOLUNDA
Bu içerik 1315 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanlığınca dün gönderilen yazıyla Hendek’te yabancı dil öğretiminde 2017-2018 Eğitim Öğretim yılından itibaren yeni bir sayfa açılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere yabancı dili etkin bir şekilde öğretmek amacıyla, Yabancı Dil Ağırlıklı Eğitim uygulaması yapılmak üzere ortaokul ve liseler arasından seçilen 181 pilot okuldan birisi de Hendek İmam Hatip Ortaokulu olmuştur. Geçtiğimiz sezon İngilizceyi 5. Sınıftan itibaren daha etkin bir şekilde öğretmeyi hedefleyen Hendek İmam Hatip Ortaokulu 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında yabancı dil ağırlıklı sınıflarını 18 Eylül 2017 Pazartesi günü açıyor.

    Hükümetimizin  2018-2019 yılı eğitim hedefleri arasında yabancı dil ağırlıklı hazırlık sınıflarının oluşturulması önemli bir yer tutmaktadır. 30 Ekim 2016 tarihli ve 29873 Mükerrer Resmi Gazete’de yayımlanan “ 2017 yılı Programı”nda ifade edildiği üzere öğrencilerimizin en az bir yabancı dili yazılı ve sözlü iletişim kurabilecek şekilde öğrenmesini sağlamak üzere yöntemlerin geliştirilmesi ve müfredatta gerekli düzenlemelerin yapılmasına  yönelik tedbirler kapsamında yabancı dil öğreniminin okullarımızda daha etkili hale getirilmesine ve yabancı dil eğitiminin niteliğinin arttırılmasına yönelik Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çalışmalar yapılmaktaydı. Bu kapsamda tüm ülke genelinde ortaokul ve liselerden oluşan 181 okul proje okulu olarak seçilmiş ve 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında yabancı dil ağırlıklı sınıflarla eğitime başlamaları bakanlıkça uygun görülmüştür.

Bu yıl Hendek İmam Hatip Ortaokulu’nun 5. Sınıflarında Türkçe (6), matematik (4), fen bilimleri (3), sosyal bilgiler (3), din kültürü ve ahlak bilgisi (2), Arapça (2) ve Kur’an-ı Kerim (2) derslerini (22 ders saati) almak kaydıyla haftada on dört (14) ders saati yabancı dil dersi öğretimi yapılacak ve bu sınıflarda "Yabancı Dil Ağırlıklı 5. Sınıf İngilizce Dersi Öğretim Programı" uygulanacaktır.

Bu amaçla 5. sınıflarda uygulanacak “Yabancı Dil Ağırlıklı 5. Sınıf İngilizce Dersi Öğretim Programı” Bakanlıkta alanda uzman öğretim üyeleri tarafından  hazırlanmış ve ders saatleri aşağıdaki şekilde uygulanmasına karar verildi.

        DERS ADI

HAFTALIK DERS SAATİ

İNGİLİZCE

              14

TÜRKÇE

                6

MATEMATİK

                4

FEN BİLİMLERİ

                3

SOSYAL BİLGİLER

                3

DİN KÜLTÜRÜ VE AHL. BİL.

                2

ARAPÇA

                2

KURAN-I KERİM

                2

 

İlimizde proje okulu olarak seçilen üç okuldan birisinin Hendek İmam Hatip Ortaokulu olması ilçemiz eğitimine önemli katkılar sunması bekleniyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SOFU ISINMA TURUNDA
SOFU ISINMA TURUNDA
2019 Yılının İlk Madalyaları
2019 Yılının İlk Madalyaları