bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Püsküllü: Cezaevi konusundaki talebimiz olumlu karşılandı

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Valilik ve AK Parti İl Başkanlığı’na yaptıkları ziyaretlerle ilgili konuştu: “Cezaevinin gündemden kalkması yönünde mesafe aldık. Eski KYK yurtlarının farklı bir kuruma devri gündemde.”

Püsküllü: Cezaevi konusundaki talebimiz olumlu karşılandı
Püsküllü: Cezaevi konusundaki talebimiz olumlu karşılandı
Bu içerik 932 kez okundu.

ORTAK KARAR VALİ’YE İLETİLDİ

Hendek’te atıl durumda bulunan eski KYK yurtlarının cezaevine dönüştürülmesi planına karşı çıkan Belediye Başkanı İrfan Püsküllü ve siyasilerden oluşan heyet, konuyu Vali İrfan Balkanlıoğlu’na taşıdı. Vali Balkanlıoğlu’nun makamında kabul ettiği Hendek heyetinde Başkan Püsküllü, AK Partili eski Milletvekili Ali İnci, AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, MHP İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu, belediye meclis üyeleri Şenay Sakal, Hasan Altuntaş, Ahmet Ay VE AK Partili yönetici Hamit İsmailoğlu yer aldı.

“OLUMLU SONUÇ BEKLİYORUZ”

Valilik ziyaretini gazetemize değerlendiren Püsküllü, “Cezaevi yapılması planlanan yerin uygun olmadığını ve endişelerimizi dile getirdik. Vali Bey’de Hendek halkının düşüncelerini önemsediklerini ifade ettiler. Olumlu yönde sonuç alacağımızı düşünüyorum” dedi.

“İL TEŞKİLATIMIZDA YANIMIZDA”

Püsküllü, valilik ziyaretinin ardından AK Parti İlçe Başkanı ve meclis üyeleriyle il teşkilatını da ziyaret ettiklerini anlattı. Püsküllü şunları söyledi: İl Başkanımız Fevzi Kılıç ve MKYK Üyemiz Recep Uncuoğlu’na da konuyu ve ilçe halkının hassasiyetini ilettik. Gerek il başkanımız gerekse milletvekilimiz bu konuda yanımızda olduklarını söylediler. Yüzde 50 gibi bir mesafe aldığımızı düşünüyorum. Her şerde bir hayır vardır misali yıllardır atıl kalan bu yurt binalarının bir başka kuruma devri için de gündem oluştu. Ama okul olur ama huzurevi. Bunun için de girişimler olacak.”

BAŞSAVCIDAN RANDEVU İSTENDİ

Cezaevinin Hendek’e gelmemesi noktasında girişimlerinin devam edeceğini de sözlerine ekleyen Püsküllü, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı ile de hafta sonuna kadar görüşmek istediklerini kaydetti. Başsavcı ile yapılacak görüşmenin Perşembe ya da Cuma günü olabileceği öğrenildi.

Haber: Serkan KÖSE

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İyi Tatiller Çocuklar
İyi Tatiller Çocuklar
Gazeteniz Hendek Şafak'ın 518 ci sayısı çıktı
Gazeteniz Hendek Şafak'ın 518 ci sayısı çıktı