bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

İktidar ve muhalefet aynı düşüncede: Cezaevi istemiyoruz

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’nün öncülüğünde AK Parti ve MHP’lilerden oluşan heyet bugün Vali İrfan Balkanlıoğlu’na çıkacak. Vali’den eski yurt binalarının cezaevine dönüştürülmesi fikrinden vazgeçilmesi istenecek.

İktidar ve muhalefet aynı düşüncede: Cezaevi istemiyoruz
İktidar ve muhalefet aynı düşüncede: Cezaevi istemiyoruz
Bu içerik 1945 kez okundu.

Hendek’te eski Kredi ve Yurtlar Kurumu Kampüsü’nün yarı açık cezaevine dönüştürülmek istenmesi, siyasileri harekete geçirdi. Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’nün davetiyle AK Parti ve MHP İlçe Başkanları ile meclis üyeleri bir araya geldi. Yaşanan sürecin değerlendirildiği toplantıda, atılacak adımlar üzerinde de duruldu.

VALİ’YE ÇIKILACAK

Eylem planına göre, Başkan Püsküllü’nün öncülüğünde siyasiler ve oda başkanlarından oluşan heyet bugün saat 16.00’da Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu’na çıkacak. Burada verilecek mesajda net: “Hendek’in cezaevine ihtiyacı yok.”

İrfan Püsküllü, Ali Kemal Sofu, Turgut Babaoğlu, Reyhan Azak, Mehmet Demirel, Emin Kula, Cengiz Varlıca, Vahdet Çilek ve belediye meclis üyelerinden bazı isimlerin de yer alması beklenen heyetin, Vali Balkanlıoğlu ile yapılacak görüşmenin ardından, AK Parti Sakarya Milletvekilleri ile de bir araya gelmesi söz konusu.

 

TOPLANTIDAN ÖNE ÇIKAN SATIR BAŞLARI

Başkan Püsküllü’nün öncülüğünde Belediye Meclis Salonu’nda sabah saatlerinde yapılan toplantıya, eski milletvekili Ali İnci, AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, MHP İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu, AK Parti, MHP ve bağımsız meclis üyeleri ile eski KYK yurtlarının bulunduğu bölgenin mahalle muhtarları katıldı.

İRFAN PÜSKÜLLÜ: Cezaevi yapılmak istenen yer, ilçemizin yerleşik düzeni içerisinde olması nedeniyle de kabul edilemez. Biz bu yerin okul olarak değerlendirilmesini istiyoruz.

ALİ İNCİ: Bu konu 7 ay önce gündeme gelmiş ve kapanmıştı. Tekrar nasıl gündeme geldi, şuan ne aşamada bilmiyorum. Cezaevini isteyen yok, o zaman gereğini yapmak düşüyor.

ALİ KEMAL SOFU: Baştan beri karşıyız. Milletvekillerimize de ilettik. Konunun kapandığını sanıyorduk, gereken girişimleri sürdüreceğiz. Hendek’te cezaevi istemediğimiz bir şeydir.

TURGUT BABAOĞLU: Ortak paydada buluştuk madem gereken yapılsın. İktidarın eski vekili, belediye başkanı, ilçe başkanı hepsi burada. Bu iş engellenemiyorsa herkes kalkıp gitsin.

SEVDA SALİHOĞLU: Bugün bu salonda bulunan hiç kimse 50 yıl sonra olmayacak. Ama bir cezaevi 50 yıl sonra da olacak. Gelecek adına kararlar alıyoruz. Güzel eserler bırakmalıyız, cezaevi değil.

Haber: Serkan KÖSE - Ahmet ÇİLECİ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaçak içki operasyonu
Kaçak içki operasyonu
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?