bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

KYK YURT ALANI GIDA ÜNİVERSİTESİNE TAHSİS EDİLSİN

Dün gündeme taşıdığımız KYK binalarının bulunduğu alan eğer Fen Lisesi olarak tahsis edilemiyorsa alternatif olarak öngördüğümüz coğrafi ve fiziki olarak Üniversitelerimizin gıda koluna tahsis edilmesi hem ilçemizde ileride yaşanabilecek çeşitli asayiş olaylarının büyümesini engeller hem de ilçemize Üniversitenin bir kolunu daha tahsis etmekle kültür elçilerimizin sayısını artırmış olabiliriz.

KYK YURT ALANI GIDA ÜNİVERSİTESİNE TAHSİS EDİLSİN
KYK YURT ALANI GIDA ÜNİVERSİTESİNE TAHSİS EDİLSİN
Bu içerik 566 kez okundu.

   

Bazıları nedense bu bölgenin YARI  AÇIK  CEZAEVİ  olarak tahsis edilmesinde oldukça ısrarlı, gerekçeleri de insan trafiği yaşanacağı ve dolaylı olarak ilçemize ekonomik katkı sunacağı iddiaları…

    Ceza ve ıslah evleri cezaya uğrayan vatandaşların cezalarını adalet mekanizmasının verdiği karar doğrultusunda cezalarını çekerlerken ceza bitimlerinde toplum içerisine tekrardan kazanılmalarına yönelik işlevinden oldukça uzaklaşmış durumda. Deyim yerinde ise mahkumlar bir ders almak yerine buralarda karşılaştıkları diğer mahkumlarla suçlarla ilgili fikir teatilerinde bulunuyorlar. Bilgi ve becerilerini artırıyorlar. Islah olmak bahane…

    Bakın etrafınıza. Cezaevine giren bir kişinin bir  ceza avukatı gibi bilgi birikimine sahip olduğunu görürsünüz. Yani suç işlemeye tövbe etmesi gereken bir mahkumun cezasını çekmelerinin ardından tekrar aynı yere dönenlerin sayısı hiç de azımsanmayacak düzeyde.  

     İstatistiki  bilgiler gösteriyor ki  81 il içerisinde suç potansiyelin artmasında Sakarya ilimiz ilk sıralarda. Yapılan araştırmalara baktığımızda  ülkemizdeki ceza evlerinde hükümlü olanların hayat düzenlerini değiştirmedikleri yönünde. Dolaylı olarak şiddete meyilli ailelerin diğer fertlerinin de suç eğiliminde oldukları ortaya çıkıyor.. Kurulması düşünülen yarı açık cezaevinin ilçemize kurulması getirisinden fazla götürüsü olduğu gerçeğini gözden uzak etmeyelim.  

   Sosyal medyada görüşlerini ifade eden Sakarya barosu Avukatlarından Gökhan Bilgin, durumun vehametine  dikkat çekerek; “kararın imza aşamasında olduğu ve toplumsal refleks ile oluşturulacak tepkinin acil olarak verilmesi” gerekliliğine dikkat çekiyor. Peki bu çağrıya biz neler yapıyoruz? Sadece havanda su dövüyoruz. 

   Değerli Hendek halkı….  Bergama halkının kadınıyla ,çocuğuyla, engellisiyle , yaşlısıyla, genciyle Ankara’ya yürüyerek yaptıkları protesto eylemi sonrasında kazanımlar elde ettiklerini lütfen hatırlayalım. Arife tarif gerekmez… Geçen her dakikanın aleyhimize işlediğini lütfen unutmayalım..

Ya şimdi ya hiçbir zaman…

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERCAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
MERCAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
YAKALA YAKALA BİTMİYOR
YAKALA YAKALA BİTMİYOR