bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

HENDEKLİ GENÇ FARKINDALIK YARATMAYA DEVAM EDİYOR

Coğrafi olarak sınırları genişleyen ve imarda verilen yoğunluk artışları nedeni ile kamuoyunda yap-sat olarak adlandırılan müteahhitlerin konut yarışı akıl almaz hızla sürüyor.

HENDEKLİ GENÇ FARKINDALIK YARATMAYA DEVAM EDİYOR
HENDEKLİ GENÇ FARKINDALIK YARATMAYA DEVAM EDİYOR
Bu içerik 3068 kez okundu.

       İlçemizin özellikle yeni imara açılan alanlarında geniş  bulvar ve caddelerin olması  ilçemizi cazibe merkezi kılarken ışıksız ve kontrolsüz kavşakların çoğunluğu sürücülere saç baş yoldurmaya devam ediyor. Bu durum özellikle kavşaklarda kazaların artmasına neden oluyor. 

  

 

    Özbek, kanayan yaraya merhem oldu

    Kazaların yoğunlaşması, yaralamalı ve maddi hasarlı birçok kazanın meydana geldiği Servetiye caddesi üzerindeki Yavuz Sultan Selim caddesi kontrolsüz kavşağı, hemen 200 metre ilerisinde 112 ACİL AMBULANS İSTASYONU, Cami, Ana okulu ve Şehit Ali Gaffar Okkan Ortaokulunun bulunduğu kavşaktaki eksiklikleri sorumlu bir vatandaş olarak kendisine görev  addetti. Devlet memurluğunun yanı sıra aldığı sertifika ve diplomalarla dikkat çeken  ilçemizin yetiştirdiği bir kardeşimiz aynı zamanda  Trafik Bilirkişisi ve İleri sürüş Teknikleri Eğitmeni Ahmet Samet Özbek, girişimleriyle  çok zamandır ilçemizin kanayan yarasına merhem oldu.

     Yapmalısınız yoksa yüksek tazminatlarla baş başa kalırsınız

     Özellikle Servetiye caddesi üzerinde meydana gelen trafik kazalarında mevcut eksikliklere dayanan nedenlerden ötürü sürücülerin ve yolcuların dava açtıklarında Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire başkanlığının büyük meblağlarda tazminat ödemeye mahkum olacağını teknik olarak izah etmesinin ardından Büyükşehir Belediyesi harekete geçti ve Servetiye caddesi ile Yavuz Sultan  Selim caddesi kontrolsüz kavşağında Kasis, 112 Acil ambulans önündeki kontrolsüz kavşakta da yaya geçit çizgileri ve uyarı levhaları yapılmaya başlandı.

  Beştepeler caddesinin tek yönlü olarak trafiğe çevrilmesinin ardından  dubalarla oluşturulan kavşakta da benzer çalışmanın yapılarak çağa uygun hale getirileceği öğrenildi.

AHMET ÇİLECİ - HENDEK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaçak içki operasyonu
Kaçak içki operasyonu
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?