bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

HENDEKTE CEZAEVİ TEPKİSİ

“KYK binaları cezaevine dönüşüyor” söylemi ilçe halkında büyük tepkilere neden oldu. Kamuoyu “Hendek’in mahkum koğuşlarına değil eğitim sınıflarına ihtiyacı var”

HENDEKTE CEZAEVİ TEPKİSİ
HENDEKTE CEZAEVİ TEPKİSİ
Bu içerik 2272 kez okundu.

 

    İlçemizde bulunan KYK binalarının deprem riski taşıdığı iddiaları ile boşaltılmasının ardından 8 Mart 2017 tarihinde ilçemize gelerek KYK binalarında incelemelerde bulunan dönemin Sakarya Vakisi Hüseyin Avni Coş, incelemesinin ardından yaptığı açıklamada, “Milli servet çürümeye terkedilemez” diye konuşmuştu.

     1000 kişilik yarı açık cezaevi olacak sözü tepkilere neden oldu

    Aradan  uzun zaman geçmesine rağmen halen atıl vaziyette bulunan KYK kamu binalarının akıbeti hakkında kamuoyunda şimdi gündem KYK binalarının cezaevine dönüştürülmesi.

    Karar adalet bakanlığında imza bekliyor

    İddialara göre KYK binalarının Adalet Bakanlığı bünyesinde Cezaevine dönüştürülmesi yönünde onay için imzada bekliyor.

   Okul yapmak varken neden cezaevi?

    İlçe halkımız ilçemizde eksiği bulunan okul nedeni ile çocuklarını çevre il ve ilçelere göndermek zorunda kaldıklarını belirterek yeni eğitim öğretim yılının başlaması aşamasında  konuyu yeniden gündeme taşımamızı istediler.

    Toplumsal refleks şart

    Kamuoyu,  “bu girişimin önlenmesi adına başta siyasilerin, Hendek Kent Konseyinin ,STK temsilcilerinin konuya sahip çıkmaları önem arz ediyor” diyerek toplumsal refleks ortaya konulmasını istediler.

    MazlumHendek halkının feryadını kim duyacak?

    Sorumlu gazetecilik anlayışı ile vatandaşların bu haklı serzenişlerine tercüman olabilmek adına yetkililere sesleniyoruz. “Hendek’in cezaevine ihtiyacı yok, ilçemiz eğitim yuvası olmalı” diyoruz ve bu haklı feryadımızın da yetkililerce duyulmasını arzuluyoruz.  

AHMET ÇİLECİ - HENDEK

  

8 Mart 2017 tarihli haberimiz.

Vali Coş: ” Milli servet çürümeye terk edilemez”

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş ilçemize gelerek KYK kampüs binalarını inceledi.
Vali Coş: ” Milli servet çürümeye terk edilemez”

 

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Başpınar mahallesinde 2008 yılında inşa edilen KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) kampüsündeki öğrencilerin ilçe merkezindeki özel yurtlara taşınmasının ardından atıl duruma gelen KYK kampüs binalarını gezerek yetkililerden bilgi aldı.

 

   KONUMU MÜKEMMEL BİR YER

 

   Beraberinde Sakarya il Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı ile ilçemize gelerek incelemelerde bulunan Vali Coş’u  Sakarya KYK müdürü Arif Özsoy, Hendek Kaymakamı Orhan Burhan, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püskülü karşıladılar. Vali Coş, 600 öğrencinin konakladıkları, beraberinde sosyal tesis ve lojmanların bulunduğu kampüste incelemelerde bulundu. Rakım olarak yüksek bir tepede kurulu bulunan kampüs alanındaki havanın temizliğine dikkat çekerek; “ mükemmel bir hava mükemmel bir doğa çok güzel bir mekan” dedi.

 

 

   FEN LİSESİ OLUR MU? SORUSUNA NEDEN OLMASIN YANITINI VERDİ

 

   İncelemelerinin ardından kampüs çıkışında Vali Coş’a; “ ilçe halkımızın bir istekleri var. Elçiye zeval olmaz, ilçemizde Fen lisesi eksiği mevcut. Hem ilçemize ekonomik katkı hem de eğitim başarı oranımıza katkı sağlayacağına inandığımız Fen lisesine tahsis edilmesini istiyorlar. Bizden iletmemizi istediler”sorumuza duyarlılıkla yaklaşan Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, “ inceleme esnasında kaymakamımız ve belediye başkanımızda aynı  isteği dile getirdiler. Bugün ön incelemesini yaptık. İdari ve hukuki boyutu hakkında rapor önümüze geldiğinde en doğru kararı vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Burası bir milli servet, neden olmasın?” diyerek ilçe halkının isteğine açık kapı bıraktı.

 

   Sakarya valisi Hüseyin Avni Coş, incelemelerinin ardından güvenlik güçlerimizin eskortluğu eşliğinde ilçemizden ayrıldı. 

 

AHMET ÇİLECİ - HENDEK

   

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İyi Tatiller Çocuklar
İyi Tatiller Çocuklar
Gazeteniz Hendek Şafak'ın 518 ci sayısı çıktı
Gazeteniz Hendek Şafak'ın 518 ci sayısı çıktı