bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

KATI ATIK AKTARMA İSTASYONU HİÇ BİR ÇEVRE KİRLİLİĞİNE NEDEN OLMAYACAK

Püsküllü başkanlığında toplandı. 13 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında 12 madde oy birliği ile geçerken 1 gündem maddesi oy çokluğu ile kabul edildi.

KATI ATIK AKTARMA İSTASYONU  HİÇ BİR  ÇEVRE KİRLİLİĞİNE NEDEN OLMAYACAK
KATI ATIK AKTARMA İSTASYONU  HİÇ BİR  ÇEVRE KİRLİLİĞİNE NEDEN OLMAYACAK
Bu içerik 707 kez okundu.

      Kemaliye’de belediye kaybetse de vatandaş kazanacak

      Toplantı öncesinde MHP meclis gurup  sözcüsü tarafından dile getirilen gündemin 7.ci maddesi ile  ilgili soruya ayrıntılı cevap veren Belediye Başkanı İrfan Püsküllü; “Zaten biz bu konudaki görüşümüzü aylar  önceki bir meclis toplantımızda deklare etmiş, kamuoyuna duyurmuştuk. Bugün de aynı düşüncedeyiz.   Gündemimizin 7.ci maddesinde yer alan (Kemaliye Mahallesi Kentsel Yenileme ve özel Proje alanı) bölgeye has olacak bir imar planına sahip olacaktır. Burada belediyenin ya da belediye bünyesinde kurulu bulunan HİMPAŞ şirketinin bir kazancı söz konusu değildir.” diyerek yanıtladı.

     Katı atık aktarma tesisi çevre kirliliği yaratmayacaktır

    Başkan Püsküllü, toplantıda MHP meclis üyesince gündem dışı gelen ( Nuriye çöplüğünün kaldırılması) bir soruya da cevap verdi Püsküllü;  ” yıllardır kullana geldiğimiz Nuriye çöplüğü miadını doldurdu. Belediye garajımız içerisinde inşa ettiğimiz (yeni katık atık aktarma istasyonu) ile bundan böyle Hendek Belediyesi olarak çöp depolaması yapmayacağız. Çağın gerekliliği doğrultusunda toplanan çöpler aktarma istasyonunda sıvı atıklar havuzda depolanıp dezenfekte edilmesinin ardından dejarj edilirken katı atıklar da sıkıştırmalı araçlarla Sakarya Büyükşehir belediyesi atık depolama tesisine nakli yapılacak. Her türlü hijyen tedbirlerini alacağımız tesisimiz çevresel olup gürültü, koku vs. benzer çevre kirliğine neden olmayacaktır” diyerek Hendek Belediyesinin büyük bir külfetten kurtulacağını ifade etti.

  Gündemde yer alan 13 gündem maddesinden 12 si meclis üyelerinin tamamının oy birliği ile geçerken 1 gündem maddesi oy çokluğu ile geçti.  AHMET ÇİLECİ-HENDEK

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SOFU ISINMA TURUNDA
SOFU ISINMA TURUNDA
2019 Yılının İlk Madalyaları
2019 Yılının İlk Madalyaları